"Böyle giderse iktidar yitirilir" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 04:30

Çarpıcı iddia: “Böyle giderse iktidar yitirilir”

Çarpıcı iddia: “Böyle giderse iktidar yitirilir”
Son Güncelleme :

30 Ocak 2019 - 13:10

310 görüntülenme

31 Mart 2019 yerel seçimler yaklaşırken Türkiye giderek seçim ortamına giriyor. Bu ortamda hükümete yakınlığı ile bilinen Star Gazetesi‘nden Nuri Albayrak‘tan iktidara uyardı geldi; “Yozlaşan kesimlere dikkat edilmezse hükümet yıkılır”

Ak Parti‘ye bir uyarı yazısı yayınlayan Albayrak, parti içinde bazı kesimlerin yozlaşmaya başladığına dikkat ederek, önlem alınmazsa hem iktidarın kaybedileceğini, hem de bütün muhafazakar kesimin yenilmiş olacağı vurgusu yaptı.

Albayrak, Ak Parti içinde bazı kesimlerin yaşam standartının değişmeye başladığına dikkat çekerek, partililerin bazılarının ‘yakınımdır’ anlayışı ile liyakata önem vermeden eski Türkiye alışkanlıklarına döndüğüne dikkat çekti.

Albayrak’ın uyarı yazısının bir benzeri geçtiğimiz hafta Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki tarafından da dillendirilmişti. Özhaseki bazı partili arkadaşlarına; “Bu neyin saltanatı?” diyerek sitem etmişti.

LİYAKAT VURGUSU

İstihdamda liyakat vurgusu yapan Albayrak, elbette ‘yerli ve milli sadakat’ aranacağını fakat bu kavramın da tek bir parti elinde olamayacağını söylerken, FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütleri ile emparyalizme karşı dik duruşu olan ‘her liyakat sahibi’ insanın istihdamı hak ettiğine dikkat çekti.

ALTERNATİFSİZLİK BAŞARI DEĞİLDİR

Albayrak 7 Haziran’da toplumun iktidara net mesaj verdiğini, fakat aradan geçen 4 ay sonraki seçimlerde “AK Parti’ye vermeyecektim ama pusulaya baktım; mecburen yine verdim” diyen insanların olduğunu hatırlattı. Bunun sağlıklı bir başarı olmadığını vurgulayan Albayrak, alternatifsizliğin büyük risk olduğunu söyledi.

Maksat İstihdam