Sözleşmeli Personel alımı başladı: Bir çok devlet kurumu personel arıyor! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

5 Aralık 2020 - 03:17

Sözleşmeli Personel alımı başladı: Bir çok devlet kurumu personel arıyor!

Sözleşmeli Personel alımı başladı: Bir çok devlet kurumu personel arıyor!
Son Güncelleme :

20 Kasım 2020 - 14:33

346 görüntülenme

KPSS puanı ile alım yapan kurumlar ilanlarını Resmi Gazete’de yayınlıyor. Son yapılan duyurularda Adalet Bakanlığı, BDDK, RTÜK, ÖSYM, DHMİ, Kalkınma Ajansları ve belediyeler bünyesine çok sayıda farklı kadrolarda KPSS şartı personel alımı var. Kamu ilanları bu yıl KPSS’ye girmiş olanların doğrudan ilgisini çekiyor. Alımlarda bir çok kurul kendi sınavını da ayrıca uygulayacak.

NASIL BAŞVURULUR?

Her kurum ayrı bir başvuru yöntemi sunuyor. Sizler için her ilanın sonunda link verdik. Bu linkler sizi bir dosyaya götürecek. Dosyalarda başvuru şekli yazmakta.

KAMU İLANLARI BU SAYFADA—TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA

 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI GÜNCEL KASIM 2020

Adalet Bakanlığı CTE 

Kuruma idare memuru öğrencileri aranıyor. 300 erkek, 100 kadın alınacak.

Başvurular 27 Kasım’da başlayacak, 11 Aralık’ta sona erecek.

4 yıllık lisans mezunu olmak ve KPSS Lisans’tan 70 puan almış olmak şartı var.

BAŞVURU DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ


 

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK)

Kuruma 33 bankacılık uzman yardımcısı alınacak.

Şartları: Üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim veren; bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak. 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), “KPSSP1 veya KPSSP2” puan türlerinin herhangi birinden en az 75 puan almış olmak şartları aranıyor.

Son başvuru tarihi 20 Kasım 2020. Başvurular, Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) ulaşılabilecek Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

Ayrıca sınav yapılacak.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ


 

Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı

Kuruma 1 adet halkla ilişkiler destek elemanı alınacak. Alım sınav ile olacak.
Şartları: Önlisans KPSS’den (2020) 60 puan ve üstü almış olmak gerekiyor. Ayrıca 50 yaşından küçük olmak ve 5 yıl mesleki tecrübe isteniyor. Kamu veya özel kesimde organizasyon ve etkinlik yönetimi, tanıtım, içerik üreticiliği, kurumsal sosyal medya hesaplarının yönetimi vb. kurumsal iletişim alanlarında en az 2 (iki) yıl çalışmış olduğunu belgelemek, Ajansımız bünyesinde destek personeli olarak görevlendirilecek adayın; kurumsal iletişim çalışmalarını aktif bir şekilde yürütebilecek, organizasyon ve etkinlik faaliyetlerini koordine ve takip edebilecek, basın duyurularını hazırlayabilecek, kurumsal medya hesaplarının takibini ve içerik paylaşımlarını yapabilecek, seyahat engeli olmayan, iletişim ve organizasyon becerileri
güçlü, iş takibi ve koordinasyon becerisi yüksek, araştırmacı, detaycı, yenilikçi, üretken, tanıtım materyallerine (tanıtıcı broşür, dergi, basın bülteni, gazete vb.) içerik hazırlayabilecek, kurumsal kimlik çalışmalarına katkı sağlayabilecek, Facebook, Twitter, Instagram, Youtube vb. dijital platformlara hakim, Microsoft Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen, Türkçe dil bilgisi ve imla kurallarına hakim olması beklenmektedir.

Nasıl başvurulur?: Başvurular 7 Aralık’ta başlayıp, 18 Aralık’ta sona erecek. Başvuracak adaylar ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr  adresinden başvuru formu dolduracak.
Ayrıca bazı belgeleri de sisteme yüklemek zorunda. O belgeler; Başvuru Formu (https://ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr adresinden doldurulacaktır) ✓ 2 Özgeçmiş ve Fotoğraf ✓ 3 Diploma ya da Mezuniyet Belgesi ✓ 4 KPSS Sonuç Belgesi ✓ 5 İş deneyimi ile başvuranlar için en az 5 yıl çalışmış olduğunu gösterir. SGK veya ilgili kurumdan alınacak hizmet belgesi ✓ 6 İş deneyimi ile başvuranlar için tecrübelerine ilişkin olarak, hangi görevi hangi unvan ile yürütmekte / yürütmüş olduğuna dair işyerlerinden / kurumlarından alınmış onaylı yazı ✓ 7 Adli Sicil Kaydı ✓ 8 Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf veya en az 1 yıl erteletmiş olduğunu gösteren belgeler ✓ 9. Yukarıda tercih sebeplerini taşıdığını gösterir diğer belgeler.

BAŞVURUYA DAİR TÜM DETAYLAR VE SÖZLÜ SINAV BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


 

Çorum Belediyesi

Kuruma itfaiye ve zabıta alınacağı duyuruldu.

Belirli bölümlerden mezuniyet aranan ilanlarda KPSS P93 ve P3’ten en az 60 almış olmak şartları aranıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI-DETAYLAR VE BAŞVURU YÖNTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ


 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)

– Asistan Hava Trafik Kontrolörü: 7 adet.
– Stajyer Hava Trafik Kontrolörü: 200 adet alım olacak. Alımlarda KPSSP3’ten en az 70 puan istenecek.

ALIMA DAİR TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ


 

Diyarbakır-Şanlıurfa Karacadağ Kalkınma Ajansı

Kuruma 1 iç denetçi, 6 uzman yardımcısı aranıyor.

Başvuru tarihleri 8-15 Aralık 2020 olarak belirlenmiş. Ayrıca sınav uygulanacak.

İç Denetçi için: Üniversitelerin İktisadi ve İdari bilimler Fakülteleri, Mühendislik Fakülteleri veya Hukuk Fakülteleri bölümlerin birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak ve YDS C grubundan puan almış olmak şartı var.
Uzman Yardımcısı için: Üniversitelerin Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Matematik, Sosyoloji, Mimarlık, Şehir ve Bölge Plânlama ile Mühendislik dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca Kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak. YDS’den 70, KPSS’den 80 almış olmak şartları var.

Başvurular 15 Aralık’a kadar ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr adresinden yapılacak.

DİĞER DETAYLAR VE SINAVA DAİR DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ


 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi

Kuruma 10 adet uzman yardımcısı alınacak. Alınacak kadroya göre aranan mezuniyet ve KPSS şartları şöyle;

Başvurular 7-18 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Ayrıca sınav uygulanacak.

DİĞER DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ


 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Kuruma zabıta alınacak. Alım sayısı 250 olacak. Farklı mezuniyet şartları ve sertifika-belge şartları mevcut.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ-


 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

Kuruma 1 adet sözleşmeli bilişim personeli (kıdemli yazılım uzmanı) aranıyor.

Şartları:  Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

KALAN BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU YÖNTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ


 

Konya Büyükşehir Belediyesi

Kuruma Endüstri Mühendisi aranıyor. İlgili bölüm mezunu olmak ve 2020 KPSS’den en az 70 puan almış olmak şartları var.

Başvurular 21-25 Aralık 2020’de alınacak.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ


 

ÖSYM sözleşmeli personel alımı

Kurum sınav hizmetleri uzmanı adı altında bir çok kadroda personel alacak. Alınacak kadroların mezuniyet şartları, KPSS veya dil şartları şöyle;

Başvuran adaylar arasında sınav uygulanacak. Başvurular 1 Aralık 2020 tarihinde bitecek.

Başvuru için (ais.osym.gov.tr) adresi kullanılacak.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ


 

RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu)

Kuruma 30 adet uzman yardımcısı alınacak. Aranan mezuniyet türleri değişiyor. Fakat KPSS’den mezuniyet fark etmeksizin 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

BAŞVURU DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ


 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü

Kuruma uzman yardımcılığı kadrosundan yazılım mühendisi ve bilgisayar mühendisi alınacak.

Şartları: Bilgisayar veya yazılım mühendisi yetiştiren fakülteler ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışı yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak. 1 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olmak ve KPSS A grubu (2019-2020) 80 ve üzeri almış olmak gerekiyor.

Başvurular 27 Kasım-4 Aralık arası alınacak.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ