Seçim yenilenirse Ak Parti adayı kim olacak? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 07:22

Seçim yenilenirse Ak Parti İBB adayı kim olacak?

Seçim yenilenirse Ak Parti İBB adayı kim olacak?
Son Güncelleme :

06 Mayıs 2019 - 13:30

348 görüntülenme

Kritik 24 saat başladı. Yüksek Seçim Kurulu önümüzdeki saatlerde Ak Parti’nin ‘İstanbul seçimlerinin yenilenmesi‘ talebini bir karara bağlayacak. Karar öncesi siyaset kulisleri karışık. Ak Parti İstanbul adayı kim olacak? sorusu dilden dile yayılıyor.

KULİSLERDE SOYLU İSMİ GEÇİYOR

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Ekrem İmamoğlu sancılı bir sürecin ardından mazbatasını alarak resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu. Ak Parti ise seçime şaibe karıştığı iddiaları ile YSK’ya seçimin yenilenmesi yönünde başvuru yapmıştı. YSK’nın nihai kararı bugün vermesi beklenirken, Ak Parti de kritik saatler yaşanıyor.

Seçimin yenilenmesi durumunda Ak Parti’de Binali Yıldırım’ın adaylıktan çekilerek yerine Süleyman Soylu’nun aday olarak gösterileceği ve Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin bu adaylığı destekleyeceği iddiaları kulislere düştü.

BİNALİ YILDIRIM İTİRAZ ETTİ

Dün ilk teravih namazını Tuzla’da kılan Binali Yıldırım namaz çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldırım’a bu iddialar da soruldu. Binali Yıldırım soru üzerine; , “Az önce söylediğim bu soru için de geçerli. Ortada bir karar yokken şahsımla ilgili böyle bir değerlendirmeyi doğru bulmam.” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam