Seçim sonrası kabine hesapları | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 10:20

Seçim sonrası kabine hesapları

Seçim sonrası kabine hesapları
Son Güncelleme :

03 Nisan 2019 - 9:56

389 görüntülenme

31 Mart 2019 Yerel Seçimler sona erdi. Seçimlerde Ak Parti birinci olsa da, henüz kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul ve Ankara‘nın kaybı soğuk duş etkisi yaratmış durumda. Kulislerde bu kayıpların parti içinde endişe yarattığı ve ‘Cumhurbaşkanı bunu yaptırımsız bırakmaz‘ dendiği konuşuluyor.

Reuters’ın haberine göre özellikle uzun zamandan sonra İstanbul’un kaybı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’a verdiği önem nedeniyle Ak Parti içinde yaptırım korkusu başlamış durumda. Ankara ve İstanbul’un kaybı çeşitli etmenlere bağlanıyor.

Ekonomik sebepler

Kulislerin iddiasına göre İstanbul ve Ankara’nın kaybı ekonomi yönetimine bağlanıyor. Bazı bakanlıklarda görevden almaların olabileceği iddialar arasında.

2019 Ocak’ta devreye giren tartışmalara neden olan tüm plastik poşetlerin 25 kuruş ile ücretlendirilmesi kararı ortaya atılan ilk nedenlerden biri oldu. Bu nedenle Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın sorun yaşayabileceği konuşuluyor. Yine ekonomi yönetimi nedeniyle Berat Albayrak’ın ve Tarım Bakanı’nın da ismi yaptırıma uğrayacaklar arasında geçiyor.

Plastik poşet konusu Twitter’da iktidara yakın hesaplar ve destekçileri tarafından da suçlamaların odağında.

Maksat İstihdam