Özhaseki adaylıktan çekilecek iddiası! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Ekim 2020 - 14:34

Özhaseki adaylıktan çekilecek iddiası!

Özhaseki adaylıktan çekilecek iddiası!
Son Güncelleme :

04 Şubat 2019 - 11:00

246 görüntülenme

Ak Parti’nin ve bağımsız kuruluşların yaptırdığı anketlerde Ankara‘da hala Mansur Yavaş‘ın önde olduğu ve farkı giderek açtığı görülüyor. Bu durum parti içinde tam anlamıyla kaosa neden olmuş durumda. Dün şok bir iddia ortaya atıldı.

Seçimin en kritik bölgelerinden biri de şüphesiz ki Başkent Ankara. Ankara’da Cumhur İttifakı adına Mehmet Özhaseki, Millet İttifakı adıa ise Mansur Yavaş’ın adaylığı söz konusu. Seçim için artık 2 aydan az bir süre kalmışken dün Ankara kulislerinde şok bir iddia ortaya atıldı.

Son yapılan anketlerde Mansur Yavaş’ın önce liderliği alıp, ardından farkı 7-8 puan açması iktidar partisi içinde sıkıntılara yol açıyor. Başkenti kaybetmek istemeyen parti çözüm arayışında. Özhaseki’nin ittifak ortağı MHP kanadından pek oy alamaması da sıkıntıları arttırıyor.

Yeni Çağ’ın iddiasına göre çözüm olarak Özhaseki’nin adaylıktan çekilmesi bile konuşuluyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan Optimar ve ORC gibi seçim sonuçlarını doğruya yakın bilen şirketlerin Ankara’da Yavaş’ın 6-7 puan önde olduğunu açıklamasının iklimi bir anda değiştirdiği iddia ediliyor.

BAŞKA İSİM İDDİASI

Yine iddialara göre Özhaseki’nin yerine şu an İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu’nun ismi ön plana çıkarılıyor. Fakat bu konuda en büyük sıkıntı seçime çok kısa süre kalmış olması. Fakat Soylu isminin milliyetçi oyları ön plana çıkaracağı da biliniyor.