Oyların sayımında son durum ne? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 10:12

Oyların sayımında son durum ne? Ak Partili Şenocak açıkladı

Oyların sayımında son durum ne? Ak Partili Şenocak açıkladı
Son Güncelleme :

05 Nisan 2019 - 13:00

255 görüntülenme

31 Mart 2019 Yerel Seçim sona erse de Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul için tartışmalar bitmiyor. Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ilk sonuçlara göre seçimi kazanmış görünüyordu. Fakat Ak Parti YSK’ya başvuru yaparak oyların sayımında yanlışlık olduğunu söyledi. Ardından İstanbul’un pek çok bölgesinde sayım yeniden başladı. Bir süredir devam eden sayımlar tüm Türkiye’nin gözünü İstanbul’a çevirdi.

Sayımlar ile ilgili son durumu Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak verdi. Bayoğlu İlçe Seçim Kurulu’nda medyanın karşısına çıkan Şenocak, İstanbul’da geçersiz oyların sayımının sürdüğünü söyledi. Oyların gayet şeffaf bir şekilde ve tüm partilerin gözetiminde sayıldığını söyleyen Şenocak, sayımlara dair son bilgileri verdi.

HER İTİRAZDA BİNALİ YILDIRIM’IN OYU ARTIYOR

Sayımların bugün itibari ile de devam ettiğini söyleyen Şenocak, bu sabah itibari ile 11 bin oy daha sayıldığını ve sonuçların Binali Yıldırım lehine biraz daha düzeldiğini söyledi. Sayımın İl Seçim Kurulu’nun vereceği karara göre yarın da devam edebileceğini söyleyen Şenocak, şeffaflık vurgusunu yineledi.

Maksat İstihdam