Okullarda 29 Ekim kutlamaları yapılacak mı? 29 Ekim törenleri olacak mı? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 16:20

Okullarda 29 Ekim kutlamaları yapılacak mı? 29 Ekim törenleri olacak mı?

Okullarda 29 Ekim kutlamaları yapılacak mı? 29 Ekim törenleri olacak mı?
Son Güncelleme :

26 Ekim 2020 - 21:22

378 görüntülenme

Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıldönümünü kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yaklaşıyor. Tüm ülkede resmi tatil olacak olan 29 Ekim, TBMM tarafından ülkemizin Cumhuriyet olarak ilan edildiği tarihtir. 97 yıldır coşku ile kutlanan bayram ile ilgili bu yıl büyük bir sorun var. Sorunun adı Covid-19 pandemisi. Bu yıl bir çok bayramı da iptal ettiren Covid-19 pandemisi 29 Ekim kutlamalarına gölge düşürebilir. Özellikle son günlerde vaka sayılarının yeniden pik yapmış olması nedeniyle vatandaşlar; “Okullarda 29 Ekim kutlanacak mı?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Okullarda 29 Ekim törenleri olacak mı? sorusu yanıt aramaya başladı.

29 EKİM RESMİ TATİL

29 Ekim 2020 Perşembe günü mevzuata göre tüm ülkede kamu ve özel kuruluşlarda 1 gün resmi tatil olarak kutlanır. Bir çok özel kurum da o gün kapalı olur. İşçiler ise 1 gün idari izinli sayılır.

29 EKİM’DE ÇALIŞAN NE KADAR FAZLA MESAİ ALIR?– TIKLA-ÖĞREN

DEVLETTE 29 EKİM’DE KUTLAMALAR OLACAK MI?

Bugün İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda, 29 Ekim’de tören ve kutlama komitesi ile vali ve kaymakamlıklar tarafından yapılacak kutlamalar dışında tüm kutlamalar yasaklandı.

OKULLARDA 29 EKİM TÖRENLERİ OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı henüz bu konuda okul müdürlüklerine bir yazı göndermiş durumda değil. Fakat okulların çok kısıtlı biçimde, haftada 2 gün açılabildiği ortamda okullarda 29 Ekim törenleri için uygun şartların olmadığı görülüyor.

Bu kapsamda bugün yayınlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile 29 Ekim’de okullarda 29 Ekim kutlamaları olmayacağı kesinleşti. Valilik-Kaymakamlık kutlamaları ve Tören Kutlama Komitesi dışında ülke genelinde 29 Ekim kutlaması olmayacak.

Maksat İstihdam Instagram için TIKLAYINIZ
Maksat İstihdam Facebook grubu için TIKLAYINIZ
Maksat İstihdam Twitter için TIKLAYINIZ