Yılmaz linç kampanyasına cevap verdi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Ekim 2020 - 21:24

İsmet Yılmaz linç kampanyasına cevap verdi

İsmet Yılmaz linç kampanyasına cevap verdi
Son Güncelleme :

26 Ocak 2019 - 16:10

482 görüntülenme

Bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı görevi yapan İsmet Yılmaz‘ın dün sarf ettiği kelimeler sosyal medyada linç kampanyasına dönüştü. Yılmaz sözlerine bugün açıklık getirdi.

Ak Partili İsmet Yılmaz, dün Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin adına oy istemek ve Belgin’i tanıtmak için; ” Burada bir kardeşimiz var, Hilmi Bilgin, Hilmi Bilgin‘e desteklerinizi bekliyorum. İnanıyorum ki Hilmi Bey’e vereceğiniz destek yarın Ruz’u mahşerde yine sizin berat belgelerinizden biri olacaktır” dedi.

Berat kelimesi üzerine sosyal medyada anında linç kampanyası başladı. Kelimeyi yanlış anlayan veya çarptıran odaklar bir anda Yılmaz’ın sözlerini çarptırmaya başladı. Twitter üzerinden de konu ile ilgili hashtag açıldı.

Yılmaz o sözlere bugün açıklık getirdi. İsmet Yılmaz, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Berat kelimesinin ne anlama geldiğini söyledi. İşte o paylaşım;

 

İsmet Yılmaz

İsmet Yılmaz’ın Twitter paylaşımı

Yılmaz paylaşımında Berat kelimesinin farklı anlamlarına değinerek linç kampanyasında kendisini yargılayanlara cevap verdi.

Maksat İstihdam