İsmet Yılmaz'dan bir cevap daha! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Ekim 2020 - 22:58

İsmet Yılmaz’dan linç kampanyasına karşı bir cevap daha!

İsmet Yılmaz’dan linç kampanyasına karşı bir cevap daha!
Son Güncelleme :

28 Ocak 2019 - 12:00

533 görüntülenme

Sivas Milletvekili olarak Sivas’taki Ak Parti adayı Hilmi Bilgin’e oy isterken kullandığı ifadeler nedeniyle sosyal medyanın gündemine oturan İsmet Yılmaz, linç kampanyasına yönelik bir cevap daha verdi.

Ak Parti Sivas Milletvekili olan, iki ayrı bakanlık görevleri de yapmış olan İsmet Yılmaz, önceki gün Ak Parti’nin Sivas adayı Hilmi Bilgin’e oy isterken ‘İnanıyorum ki Hilmi Bey’e vereceğiniz destek yarın Ruz’u mahşerde yine sizin berat belgelerinizden biri olacaktır’ ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyada lafı çarptıran bazı odaklar İsmet Yılmaz’ı linç kampanyası başlatmıştı. Ertesi gün Twitter’dan cevap veren Yılmaz, Berat kelimesinin sözlük anlamını hatırlatmıştı.

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ: https://www.maksatistihdam.com/ismet-yilmazi-linc-kampanyasi-devam-ediyor/

Yılmaz, dün de Sivas Gençlik Kolları tarafından düzenlenen bir organizasyonda bir cevap daha verdi. AA’nın haberine göre Yılmaz şu ifadeleri kullandı; “Benim cümlemde ‘cennet beratı alır’ şeklinde bir ifade kesinlikle yoktur. Kimin cennete gideceğini Allah bilir. Bizim cümlemiz, ‘ruz-i mahşerde beratlarınızdan bir berat olacaktır’ şeklindedir. Biz bu dünyada hakkın rızasını kazanmak için halkın rızasının alınması gerektiğine inanıyoruz ve o doğrultuda da çalışıyoruz. Fakir fukaraya yardımın doğru bir tercih olduğunu düşünürüz ve bunun da bir karşılığı olacağını söyleriz. Siyasette de doğru tercihte bulunursak bize yüklenen sorumluluğun gereğini yerine getirmiş oluruz. Her şeyin en iyisini en doğrusunu da Allah bilir.”

Maksat İstihdam