Cumhur İttifakı sadece 'Türk Bayrakları' kullanacak | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 02:32

Cumhur İttifakı sadece ‘Türk Bayrakları’ kullanacak

Cumhur İttifakı sadece ‘Türk Bayrakları’ kullanacak
Son Güncelleme :

16 Şubat 2019 - 10:00

274 görüntülenme

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi yeniden kurulan Ak Parti ve MHP arasındaki Cumhur İttifakı’nın genelgesi açıklandı. İki partinin ortak kararlarının yer aldığı genelgede Cumhur İttifakı‘nın propaganda yöntemleri geniş yer tuttu.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ BİR ARADA

Genelgeye göre iki partinin ortak aday gösterdiği yerlerde hiç bir siyasi partinin simgesi ve logosu diğerinin seçim bürosunda olmayacak. Seçim ofislerinde Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte çekilmiş fotoğrafları kullanılacak.

İttifakın olmadığı yerlerde ise her parti kendi kurumsal davranışına devam edecek. Ayrıca ortak aday olmayan yerlerde araç giydirilmesi yapılmayacak. Her siyasi parti sadece kendi adayı için giydirme yapacak. Her siyasi parti aday çıkardığı ilçelerin seçim bürolarında, İlçe Adayı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayının ortak resimlerini kullanacak.

ÖZEL LOGO YOK

Cumhur İttifakı’na özel bir logo yine belirlenmedi. Cumhur İttifakı’nın olduğu yerlerde Ak Parti’nin adayları ‘Cumhur İttifakı Ak Parti adayı’, MHP’nin adayı ise ‘Cumhur İttifakı MHP adayı’ olarak tanıtılacak.

ORTAK MİTİNGLERDE TÜRK BAYRAKLARI

Önemli kararlardan biri de iki partinin yapacağı ortak mitinglere dair oldu. Bu mitinglerde parti bayrakları değil, Türk Bayrağı kullanılacak. Ayrıca parti sloganı da atılmayacak. Müzik olarak Cumhur İttifakı için belirlenen müzikler çalınacak. Arka fonda iki genel başkanın fotoğrafları ve “Memleket İşi Gönül İşi” ile “Beka İçin Milli Karar Cumhur İçin İstikrar” kurumsal sloganları yer alacak.

Maksat İstihdam