Bayram öncesi EYT konusu meclise gelecek mi? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 07:50

Bayram öncesi EYT konusu meclise gelecek mi?

Bayram öncesi EYT konusu meclise gelecek mi?
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2019 - 9:00

2.202 görüntülenme

Emeklilikte Yaşa Takılanlar haklarını aramayı sürdürüyor. Pazar günü Yenikapı’da önemli bir miting daha yapan EYT’liler seslerini duyurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu kapsamda artık siyasetçilerden de adım bekleyen EYT mağdurları ‘bayram öncesi EYT yasası çıkar mı?’ sorusuna yanıt ararken, TBMM’nin bayram öncesi gündemleri de belli oldu.

TBMM neleri konuşacak, neleri konuşmayacak?

Bayram öncesi yoğun bir gündem ile çalışacak olan TBMM’de bu hafta gündeme gelecek ve gelmeyecek konular şöyle;

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ GÜNDEME GELECEK

Son günlerde gündemin birinci sırasını yeni askerlik sistemi meşgul ediyor. Ak Parti’nin teklifi ile komisyona sevk edilen ve geçen hafta komisyondan geçen teklif bayrama kadar TBMM Genel Kurul’da görüşülüp karara bağlanacak.

KÖPRÜ CEZALARI

Binali Yıldırım’ın da seçim vaatleri arasında yer alan köprü cezalarına af konusu 23 Haziran’a kadar TBMM’den geçecek. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile ilgili cezaların bayram öncesi halledilmesi de olası.

HURDA ARAÇ TEŞVİKİ SEÇİM ÖNCESİ

16 yılı geçen araçların hurdaya çıkarılıp yeni araç alımlarında 15 bin TL indirim öngören madde de gündemde olacak. TBMM’nin bunu seçimden sonra kararlaştırması bekleniyor.

EK GÖSTERGE SEÇİMDEN SONRA

Ocaktan beri merak konusu olan fakat bir türlü çıkmayan memurlara 3600 ek göstergenin de seçimden sonraya kaldığı biliniyor.

EYT GÜNDEMDE DEĞİL

Esas üzen haber ise Emeklilikte Yaşa Takılanlar için geldi. Bayram öncesi veya seçim sonrası gibi kısa vadelerde TBMM gündeminde EYT konusu bulunmuyor. Bazı vekiller konuyu gündeme taşısa da yeterli çoğunluk sağlanamıyor.

Fakat son olarak İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım konu ile ilgili çalışmalarının olduğunu söylemişti.

Maksat İstihdam