Avrasya Anket'ten Cumhur İttifakı'na şok: Millet İttifakı çok yükseldi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 14:18

Avrasya Anket’ten Cumhur İttifakı’na şok: Millet İttifakı çok yükseldi

Avrasya Anket’ten Cumhur İttifakı’na şok: Millet İttifakı çok yükseldi
Son Güncelleme :

01 Kasım 2020 - 21:48

85 görüntülenme

Türkiye erken seçim ile ilgili dönem dönem tartışmalar yaşarken, anket şirketlerinin de kamuoyu yoklamaları devam ediyor. Kemal Özkiraz‘ın sahibi olduğu Avrasya Anket ise en aktif şirketlerin başında geliyor. Youtube üzerinden yaptığı yayınlar ile sık sık anket bilgilendirmeleri yapan Özkiraz, son açıkladığı ankette Cumhur İttifakı’nın oylarının çok azaldığı iddiasını ortaya attı.

AK PARTİ TARİHİN EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE

Özkiraz’ın son seçim anketine göre Adalet ve Kalkınma Partisi, kuruluşundan beri en düşük noktalardan birini görmek üzere. Kararsızlar dağıtılmadan parti bazında yoklama yapan Avrasya Anket’e göre Ak Parti’nin oyu yüzde 25 seviyesinde. Bu da Ak Parti’nin en düşük seviyesini gördüğüne işaret ediyor. Yine kararsızlar dağıtılmadan yapılan çözümlemeye göre Cumhuriyet Halk Partisi’nin oyu yüzde 22 seviyesinde.

Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı Milliyetçi Hareket Partisi yüzde 7 seviyelerine düşmüş durumda.

Kararsızlar dağıtıldığında ise Ak Parti’nin oyu yüzde 32, CHP’nin oy oranı yüzde 28‘e çıkıyor.

MİLLET İTTİFAKI’NA DEVA-SAADET-GELECEK PARTİSİ KATILIRSA…

Avrasya Anket araştırmasına göre eğer İYİ Parti ile CHP arasındaki Millet İttifakı’na DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi katılırsa, Millet İtitfakı’nın toplam oyu yüzde 35’lerde gerçekleşirken, Ak Parti ile MHP arasındaki Cumhur İttifak yüzde 33’de kalabiliyor.