Ankara'da kar yağacak mı? 2 Ocak'ta okullar tatil olacak mı?

10 Nisan 2021 - 03:11

Ankara'da kar yağacak mı? 2 Ocak'ta okullar tatil olacak mı?

Ankara'da kar yağacak mı? 2 Ocak'ta okullar tatil olacak mı?
Son Güncelleme :

01 Ocak 2020 - 17:00

Meteoroloji yeni yılın ilk günü için çok önemli bir uyarı yayınladı. Alınan bilgilere göre 1 Ocak 2020 yılbaşı tatilinde yurdun pek çok yerinde soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Şimdiye kadar sadece belirli bölgeleri, az bir kar yağışı almış olan Başkent Ankara sakinleri ise Ankara'da kar yağacak mı? sorusuna yanıt aramaya başladı. Sömestr tatili yaklaşırken henüz bir kar tatili yapmamış olan öğrenciler ise 'Ankara'da 2 Ocak kar tatili olur mu?' sorusuna yanıt aramaya başladı.

Ankara'da kar yağışı ile ilgili bilgiler meteoroloji tarafından verildi. 1 Ocak Ankara hava durumu saatlere göre şu şekilde olacak;

YOĞUN BİR YAĞIŞ BEKLENMİYOR

Meteoroloji'nin 1 Ocak kar yağışı tahminlerinde Ankara için yoğun olacak bir kar yağışı beklenmediği görülüyor. Ankara sabah bulutlu bir havanın ardından akşam saatlerinde karla karışık, yüksek yerlerinde karlı bir hava ile geceye girecek. Geceye yaklaşırken hafif kar yağışı etkili olacak.

TATİL OLUR MU?

Pek çok tahminde de Ankara için hatırı sayılır bir kar yağışı beklenmiyor. Eğer büyük bir sürpriz olmazsa 2 Ocak'ta Ankara'da kar tatili için yeterli miktar yağış olmayacak gibi görünüyor.

Maksat İstihdam’ı Instagram’dan takip için TIKLA
Maksat İstihdam’ı Facebook’tan takip için TIKLA
Maksat İstihdam’ı Twitter’dan takip için TIKLA