Ak Parti'den KİT'leri umutlandıran açıklama | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

25 Eylül 2020 - 15:35

Ak Parti’den KİT’leri umutlandıran açıklama

Ak Parti’den KİT’leri umutlandıran açıklama
Son Güncelleme :

15 Şubat 2019 - 10:00

219 görüntülenme

Taşeron işçilerin kadro sürecinde en büyük mağduriyet KİT‘lerde doğdu. Kadro bulamayan kamu iktisadi teşebbüsleri elemanları tepkili. Emekçiler bir an önce sorunun çözümünü beklerken, Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan‘dan açıklama geldi.

Sendikalar KİT konusunda sıkça talep iletiyor. Bu konuda son olarak Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın; “Ak Parti’nin şimdiye kadar söz verip yapmadığı hiç bir şey yok” diyen açıklamasının ardından harekete geçen sendikalar, Turan’ın sözlerini hatırlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup gönderdiler.

İşçi sendikalarının gönderdiği mektupta “85 bin KİT çalışanı ile 15 bin taşeron işçinin kadroya alınmasını bekliyoruz” denildi ve 4 Aralık tarihi hatırlatıldı.

MEMUR SENDİKALARI DA BENZER ŞEYİ YAPTI

Memur Sendikaları da yine Bülent Turan’ın sözü üzerine harekete geçip 3600 ek gösterge konusunda harekete geçti. Ek göstergenin sadece öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerini kapsadığını ve bu nedenle 600 bin kişinin mağdur edileceğini söyleyen sendikalar, kapsamın gelişmesini talep etti.

Maksat İstihdam