Maksat İstihdam

Yüzdelik fark icraya götürdü! Yetkililer neyi bekliyor?

Yüzdelik fark icraya götürdü! Yetkililer neyi bekliyor?
418 görüntülenme
30 Kasım 2019 - 22:48

Taşeron şirketlerde çalışırken çıkan KHK kapsamında kamuya 4/D sürekli işçi olarak geçenler 2 Nisan 2018 itibari ile eski haklarından biri olan yüzdelik farklarını alamamaya başladı. Bu konuda pek çok sendika mahkemelere başvurarak işçilerin yüzdelik farklarının geri verilmesini talep etti. Bu sendikalardan biri de Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası oldu.

Türk-İş Konfederasyonu bünyesindeki Sağlık-İş bugün kazanılan dava ile ilgili bir açıklaması yaptı. Sendikanın Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Şube Başkanı Adem Sarıçoban, sendikalarının üyesi olan Hasan Öztürk için davayı kazandıklarını, 17 Eylül’de davayı kazandıkları halde bakanlığın bu farkı ödemediğini söyledi. Bunun üzerine sendika olarak Hasan Öztürk’ün alacaklarını icra yoluyla aldıklarını ve kendilerine teslim ettiklerini söyledi.

BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI

Samsun Haber’de yer alan habere göre Sarıçoban, OHAL döneminde çıkan 696 sayılı KHK kapsamında verilen kadronun sözde kaldığını ve herhangi bir şekilde beklentileri karşılamadığını söylerken, 2 Nisan’da kadro kapsamı dışında kalan KİT, HYBS, Şoför, Yemekhane Personeli, yüzde 70 mağdurları gibi tüm taşeron personele kadro verilmesini istediklerini belirtti.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.