YKS 2019 soru ve cevapları | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 10:41

YKS 2019 soru ve cevapları | TYT soruları nasıldı?

YKS 2019 soru ve cevapları | TYT soruları nasıldı?
Son Güncelleme :

15 Haziran 2019 - 12:08

638 görüntülenme

Milyonlarca öğrenci bu sabah itibari ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı maratonuna başladı. TYT, AYT ve YDT kısımlarından oluşan YKS 2019 başladı. Sınavdan çıkan öğrenciler YKS 2019 TYT nasıldı? TYT soruları zor muydu? sorularına yanıt aramaya başladı.

Üniversite sınavı YKS 2 veya 4 yıllık fakülte hayalleri kuran gençlerin girdiği sınavdır. ÖSYM tarafından belirlenen sınav merkezlerinde 15-16 Haziran 2019 Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak olan sınavların ilki olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bu sabah saat 10.15’te başladı ve 12.30’da sona erecek. Adaylara 135 dakika süre verilecek.

TYT SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

15 Haziran Cumartesi günü itibari ile YKS’nin ilk kısmı olan TYT yapıldı. Öğrenciler bu zorlu sınavın ardından TYT soruları ne zaman açıklanacak? diye soruyor. Bu konuda ÖSYM’den resmi bir açıklama gelmedi. Fakat önceki yıllardaki uygulamalara baktığımızda soru ve cevapların bir hafta sonra yayınlanacağını ön görebiliyoruz.

TYT SORULARI NASILDI? YKS TYT SORULARI ZOR MUYDU? KOLAY MIYDI?

YKS’nin ilk kısmı olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) 4 dersten oluşmaktadır;

Türkçe
Matematik
Fen Bilimleri
Sosyal Bilimler

Temel konular olan bu dersler bu yıl yapılan sınavda en belirleyici kısım olacak. Sosyal medyadaki ilk yorumlara göre Türkçe’de paragraf kısmı uzun ve zorlayıcı oldu. Matematik ise geçen yılki sınava göre daha kolaydı.

Altta bulunan yorum bölümüne sınavın sizin için nasıl geçtiğini yazarak sınavın zorluk derecesini binlerce kişi ile paylaşabilir, başka adayların yorumlarını okuyarak kıyas yapabilirsiniz.

Maksat İstihdam