Maksat İstihdam

Yıldız Holding’ten yapıcı sosyal sorumluluk projeleri

Yıldız Holding’ten yapıcı sosyal sorumluluk projeleri
281 görüntülenme
30 Ocak 2019 - 13:42

Ülker başta olmak üzere, bünyesinde bulundurduğu markalar ile Türkiye’nin köklü ve ileri gelen şirketleri arasında yer alan Yıldız Holding, ürünlerinin yanı sıra yapıcı sosyal sorumluluk projeleri ile öne çıkıyor.

Enerji tasarrufundan dengeli beslenmeye, çiftçilere kaynak sağlanmasından, Türk sporuna vermiş olduğu desteklere, kadın istihdamına kadar pek çok alanda yaptığı faaliyetler ile öne çıkan Yıldız Holding, bu kapsamda Hak-İş Konfederasyonu ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) tarafından yürütülen Sosyal Diyalog Yoluyla Kadın Dostu İşyerlerini Belgelendirme Projesi kapsamında Kadın Dostu İşyeri Ödülü‘nün de sahibi olmuş.

KADIN İSTİHDAMINDA ÖNCÜ KURULUŞ

Ülkemizdeki kadın istihdamının düşük olduğu bilinirken, Yıldız Holding bu yönden de öncü bir kuruluş olmayı sürdürüyor. Bilindiği gibi, Türk istihdam piyasasının en önemli sorunlarından birisi de Kadın istihdamının düşüklüğü.

Kadınların çoğu, evlilikler sonrası veya çocuk sahibi olduktan sonra işlerini bırakmak zorunda kalıyorlar.

Bu kapsamda Yıldız Holding’e ait Kerevitaş firmasına, 2016 yılında, Çalışma Bakanlığı ve Hak-İş Konfederasyonu tarafından Kadın Dostu İşyeri Ödülü verilmiş.

Kerevitaş, aldığı ödülün yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen Kadına İş’te Fırsat Eşitliği Projesi’ne de katılım sağlamış.

Umuyoruz ki tüm işyerlerimiz “Kadın Dostu İşyeri” olurlar. Ve kadınlarımız, Çocuk mu-kariyer mi ikilemine düşmeden, işte de üretmeye devam ederler.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.