'Yeni bir parti' Abdullah Gül'ün partisi mi? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

25 Eylül 2020 - 16:12

‘Yeni bir parti’ Abdullah Gül’ün partisi mi?

‘Yeni bir parti’ Abdullah Gül’ün partisi mi?
Son Güncelleme :

26 Şubat 2019 - 16:58

228 görüntülenme

Sosyal Medya’da ortaya çıkan ‘yenibirparti‘ adlı oluşum herkesin dilinde. Son iddialara göre bu oluşum Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu‘nun partisi.

Son haftalarda Abdullah Gül’ün yeni bir parti kuracağı iddiası gerek sosyal medyada, gerekse bazı köşe yazarları tarafından sıkça dillendiriliyor. 31 Mart seçimleri öncesi eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kuracağı söylentileri hızla yayılıyor. Bu konuda sosyal medyada ortaya çıkan bir oluşum kafaları bulandırdı.

YENİBİRPARTİ KİM?

Sosyal medyada birden bire yenibirparti adlı bir oluşum ortaya çıktı. Bir süre sessizce açık kalan oluşum dün sessizliğini bozarak hesabından; “Başlayalım mı? Hadi Bismillah” ifadeleri ile başlayan yazı paylaştı.

-Korkaklar tarih yazamazlar!

– Niçin kadromuzu açıklamıyoruz? Çünkü kişiler ve isimler yerine,milletimizin madden ve manen zenginleşmesi ve devletimizin dünyasiyasetinde etkili bir güç olmasına yönelik fikir, politika vevaatlerimizin tartışılmasını istiyoruz.

– “Büyük kafalar fikirleri, orta kafalar olayları, küçük kafalar kişileri tartışır” diyor bir Çin atasözü. Biz de kişiler ve isimler yerine, güzel ülkemizin ve aziz milletimizin daha iyiye nasıl ulaşabileceğine dair fikir, politika ve vaatlerimizin tartışılmasını istiyoruz.

– Eğer fikir, politika ve vaatler, milletimizin ve devletimizin menfaatine ise, liyakat sahibi ve dürüst kişiler olmak kaydıyla Ali’nin, Veli’nin, Ayşe’nin, Fatma’nın, Ahmet’in, Mehmet’in veya bir başkasının seslendirmesi onları önemsizleştirmez.

– Niçin kadromuzu açıklamıyoruz? Korkuyor muyuz? Demirden korkan trene binmez! Bizim kim olduğumuzu elbette devletin ilgili kurumları biliyor. Vatan ve millet sevdasıyla yola çıktığımız için korkacak bir şeyimiz yok.

– Peki, pek çok kişi gibi korksaydık haklı olur muyduk? Adalet sistemimizin geldiği nokta itibariyle muhtemelen evet! Kaybedecek şeylerimiz var mı? Olmaz mı?

– Ama toplumun yapılan iyi ve güzel icraatları daha iyiye götürecek ve yanlışları düzeltecek cesur devlet adamlarına ihtiyacı var. Bu amaçla harekete geçmeyi ve elimizi taşın altına sokmayı bir sorumluluk ve milletimize bir borcumuz olarak addediyoruz.

– Güzel ülkemizin içinden geçtiği badireler nedeniyle kimsenin kimseye güveninin kalmadığını biliyoruz. Buna rağmen iletişim adreslerimize gelen yüzlerce özgeçmiş, vatandaşlarımızın değişime ve normalleşmeye ne kadar arzu duyduğunu gösteriyor.

– Hazreti Mevlana’nın dediği gibi; “Dün dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni şeyler söylemek lazım”

İDDİALARI GÜÇLENDİREN DETAY

Partinin eski Ak Partililerden oluştuğu iddiasını güçlendiren detay ise yazının içinde yer aldı. Biz kimiz? bölümünde yer alan detayda “Biz, AK Parti iktidarının 16 küsur yıllık iktidarı boyunca başarıları ve başarısızlıkları ile tarihe geçtiğini, bu iktidarın artık yorulduğunu ve milli menfaatlerimizin, bayrağın daha liyakatli, temiz ve genç kadrolarca devraslmasını gerektirdiğini düşünen sorumlulık bilinci yüksel bir kadroyuz.” denildi.

Maksat İstihdam