Yeni bedelli ücreti ne kadar olacak? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 00:59

Yeni bedelli ücreti ne kadar olacak?

Yeni bedelli ücreti ne kadar olacak?
Son Güncelleme :

22 Şubat 2019 - 17:30

9.202 görüntülenme

Türkiye’de yeni askerlik sistemi için geri sayım sürüyor. Kısa bir süre sonra çıkması beklenen yeni askerlik yasası içinde detaylar da şekillenmeye başladı. 6+6 olarak düşünülen askerlik sistemi dışında bedelli askerlik de kalıcı olacak. Peki yeni bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak?

Yeni askerlik sistemi ile ilgili detaylar önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından aktarılmıştı. Aktarılan sistemde bedelli askerlik kalıcı hale gelecek bilgisi de yer aldı. Bu bilginin ardından askerlik çağına gelen veya yaklaşan, henüz askerlik yapmamış gençlerimiz ‘bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak?’ sorusuna yanıt aramaya başladı.

BEDELLİ ASKERLİK KAÇ LİRA OLACAK?

Henüz konu ile ilgili net bir bilgi gelmese de, konuşulan en güçlü ihtimal ilk çıkacak bedellinin 2 bin euro olması. Bu da güncel kur ile 12 bin TL’ye denk geliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz Ağustos ayında çıkan bedelli askerlik ücreti 15 bin TL olmuştu.

Bedelli askerlik ücretinin belirli periyotlar ile değişim göstereceği de alınan bilgiler arasında. Yıllık bedelli kapasitesinin de 140 bin civarında olması bekleniyor.

Maksat İstihdam