Yeni askerlik sistemi ne zaman gelecek? Önemli açıklama geldi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 03:13

Yeni askerlik sistemi ne zaman gelecek? Önemli açıklama geldi

Yeni askerlik sistemi ne zaman gelecek? Önemli açıklama geldi
Son Güncelleme :

14 Şubat 2019 - 10:41

346 görüntülenme

Yerel seçim öncesi yeni askerlik yasası en sıcak gündemler arasında yer alıyor. Askerlik çağına gelen milyonlarca genci ilgilendiren yeni askerlik sistemi her an çıkabilir. Bu konuda detaylar merak ediliyor. Ak Partili Turan, konu ile ilgili konuştu.

Yeni askerlik yasası, askerlik çağına gelen tüm gençlerimiz arasında merak konusu. Bu konuda çeşitli iddialar da günden güne medyada yer buluyor. Ak Partili Bülent Turan, askerlik sisteminin değişmesi hakkında bilgi verdi.

BÜLENT TURAN:”BEDELLİ İLE UĞRAŞMAK İSTEMİYORUZ”

Dün TBMM’de açıklama yapan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yeni askerlik sistemine dair önemli bir açıklama yaptı. Yeni askerlik yasası konusunda büyük mesafe kat ettiklerini söyleyen Turan, Milli Savunma Bakanlığı ile dirsek temasında olduklarını da belirtti. Yasanın şekillendirilmesinin ardından Cumhurbaşkanı’nın masasına getireceklerini söyleyen Turan, ardından meclis onayına da sunacaklarını söyledi.

Yeni askerlik sisteminin hem millet ile devlet arasındaki bağı koparmayacağını, hem de profesyonel askerliğe geçişte kolaylık sağlayacağını söyleyen Turan, bu sistemin kamuoyu tarafından da onay göreceğini söyledi.

‘Bedelli ile uğraşmak istemiyoruz, bunlar kalıcı olsun’ diyen Turan, sisteme dair ipucu da vermiş oldu.

YAŞ SINIRI OLMAYACAK

Milli Savunma Bakanlığı tarafından üzerinde çalışılan sistemde bedellinin sürekli hale geleceği tüm iddialarda yer alıyor. Bedelli konusunda en dikkat çekici iddia ise, herhangi bir yaş sınırı olmayacağı.

Yine iddialara göre bedelli askerlik ücreti her yıl ekonomik kriterlere göre değişim gösterecek.

Maksat İstihdam