Yasakların dönüşü başlıyor mu?: Bir ilimizde kafe ve kahvehaneler kapatıldı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Kasım 2020 - 07:32

Yasakların dönüşü başlıyor mu?: Bir ilimizde kafe ve kahvehaneler kapatıldı

Yasakların dönüşü başlıyor mu?: Bir ilimizde kafe ve kahvehaneler kapatıldı
Son Güncelleme :

11 Kasım 2020 - 22:23

73 görüntülenme

Corona yasakları yavaş yavaş yeniden dönmeye başladı. Önce il veya ilçe bazında alınan yasak kararları zamanları ülke geneline yayılabiliyor. Sigara yasağı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlamaları ilk olarak illerde başlamıştı. Bugün İçişleri Bakanlığı kararı ile 81 ilin tamamında yasak uygulandı.

Bilindiği üzere son olarak cafe, restoran, kahvehane gibi işletmelerin kapanış saati 22.00’a çekilmişti. Bu gelişme sonrası insanların aklına yasaklar geri gelir mi? sorusu geldi. Bu konuda ilk kez bir ilimizde 9 cadde için yasak kararı alındı.

DENİZLİ ACIPAYAM’DA 9 CADDEDE KAFE-KAHVEHANELER KAPANDI

Denizli’de Acıpayam Hıfzıssıhha Kurulu, ilçede artan Corona Virüs vakaları nedeniyle 9 caddede kafe, çay ocağı, kahvehane, restoran gibi yerlere kapanma kararına imza attı.

Karar 14 gün uygulanacak. Uygulanacak mekan ve cadde isimleri şu şekilde;

YASAKLAR GERİ GELECEK Mİ?

Son haftada alınan yasak kararlarının yayılımına baktığımızda, diğer illerimizde, belki ardından Türkiye genelinde bu tür yasaklamalara imza atılabilir.

Bu konuda vatandaşlarımızın tedbir alması çok önemli. Vatandaşların tedbirler noktasında dikkatli olmaması yasakların geri dönüşüne sebep olabilir.