Valilik İstanbul EYT mitingine izin verecek mi? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 04:45

Valilik İstanbul EYT mitingine izin verecek mi?

Valilik İstanbul EYT mitingine izin verecek mi?
Son Güncelleme :

05 Mart 2019 - 14:17

1.191 görüntülenme

Emeklilikte Yaşa Takılanlar önümüzdeki günlerde ses getiren etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek, İstanbul‘da 1 milyon hedefi ile bir miting ve toplantı yapacak. EYT Derneği Başkanı Gönül Baran Özüpak konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, İstanbul Valiliği‘ne gerekli başvuruları yaptıklarını söyledi.

EYT MİTİNGİNİN ÖNÜNDE ENGELLER VAR

Her ne kadar EYT’liler bu mitingi çok isteseler de, miting için belirli zorluklar da şimdiden baş göstermeye başladı. Valilik daha önce yaptığı açıklamada meydanların seçim mitingleri için siyasi partilere açılacağından söz etmişti. EYT mitingi için Maltepe düşünülüyor. Fakat o dönemde siyasi partiler de Maltepe’de miting yapmak istiyor. Bu da valiliğin EYT mitingine izin vermemesine sebep olabilir.

Bir diğer sorun ise valiliğin son dönemde EYT’lilerin sosyal medya gruplarındaki birtakım siyasi mesajlardan endişeli olması. İstanbul Valiliği’nin bu konuda bir rahatsızlık duyduğu da edinilen bilgiler arasında.

Maksat İstihdam olarak edindiğimiz bilgilere göre Valilik, EYT’lilere bir açık alan mitingi yerine kapalı salon mitingi önerebilir. Gelişmeler için bizi takipte kalın.

Maksat İstihdam