Uzmandan EYT açıklaması: "Geriye dönük işleyemez" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 18:01

Uzmandan EYT açıklaması: “Geriye dönük işleyemez”

Uzmandan EYT açıklaması: “Geriye dönük işleyemez”
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2019 - 19:07

776 görüntülenme

Emeklilikte Yaşa Takılanlar 23 Haziran ve 31 Mart seçimleri öncesi siyasilerin dikkatini çekmek için ellerinden geleni yapsalar da beklentileri karşılanmadı. Sayıları milyonları bulan EYT’li artık yasanın çıkmasını istiyor. EYT yasası çıkacak mı? sorusu dilden dile dolanırken EYT son dakika açıklamaları da geliyor. Sosyal Güvenlik Uzmanı EYT konusunda verdi veriştirdi.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, emeklilikte yaşa takılanlar konusunda artık adım atılmasının elzem olduğunu aktardı.

HİÇ BİR ÜLKEDE YOK!

Emeklilikte Yaşa Takılanların bu ülkenin gerçeği olduğunu ifade eden Erdursun, 99 tarihinde yasal düzenleme geldiğini ve yasanın geriye dönük işletildiğini, bunun da dünyada bir örneğinin olmadığını söyledi.

Ulusal‘da yer alan habere göre Erdursun şu ifadeleri kullandı;

Yarım milyon vatandaş emekli oldu! Daha sonra emekliliği sahte sigorta, SSK, Bağ-Kur çakışmaları nedeniyle iptal oldu, maaşları kesildi! Aldıkları tüm maaşlar toplu olarak geri isteniyor! Emeklilik iptalleri devam ediyor!

Ülkemizde rejim değişti, değişirken ne dediler? Yasalar daha hızlı çıkacak Millet mağdur olmayacak. Peki Millet en çık hangi yasal düzenlemenin yapılmasını istiyor, EYT gasp edilen yasal hakkının kendisine iadesini peki bunun adresi neresi!

Ortalama emekli maaşı 1400₺’dir. 1 kişi yıllık 16.800₺ 10 yılda 168.000₺’yi emeklilikte yaşa takıldığı için devlete bıraktı, düşünün milyonlarca mağdur bu paraları yılladır alamıyor! Peki bu paralar nerde”