Üniversiteler Kasım 2020'de açılır mı? Öğrenciler bekleyişte | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 20:01

Üniversiteler Kasım 2020’de açılır mı? Öğrenciler bekleyişte

Üniversiteler Kasım 2020’de açılır mı? Öğrenciler bekleyişte
Son Güncelleme :

02 Kasım 2020 - 0:08

122 görüntülenme

Üniversiteler geçtiğimiz yılın Nisan ayından beri kapalı ve uzaktan eğitim ile devam ediyor. Bu yıl ilk ve orta dereceli okulların kademeli olarak açılmasından sonra üniversiteler de açılmak için gün saymaya başladı. Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; “İnşallah kısa vadede üniversiteleri de açabilmeyi umuyoruz” sözlerinin ardından beklentiler artmıştı. Fakat aradan geçen süreçte herhangi bir gelişme yaşanmamış olmaması üniversitelerin açılmasını bekleyenler için hayal kırıklığı olmuştu. Peki üniversiteler Kasım’da açılır mı?

VAKA SEYRİ İZLENİYOR

Üniversitelerin ve diğer sınıfların açılması noktasında son açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan gelmişti. Bakan Koca, üniversitelerin açılması için önümüzdeki 1-2 hafta vaka sayılarının izleneceğini ve buna göre ortak bir karar verilebileceğini söylemişti.

Fakat bu açıklamanın üstünden 3 hafta geçmesine rağmen ne hükumetten, ne de YÖK’ten bir açıklama gelmedi.

Bu ay gerçekleşecek ilk Kabine Toplantısı’nda üniversitelerin durumunun da gözden geçirilmesi bekleniyor.

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA BAŞLADI

Pek çok toplumsal istekte olduğu gibi, üniversitelerin açılma talebi de Twitter’dan kampanyalar ile duyuruluyor. Öğrenciler uzun zamandır okullarında olmamaktan duyduğu üzüntüyü dile getirirken, dünyanın pek çok yerinde üniversite eğitiminin devam ettiğini ve bu nedenle ülkemizde de açılması gerektiğini söylüyor.

İnsanlar taleplerini şu sıralar #RTEDevreyeÜnilerKampüse hashtaginde toplanarak duyuruyor.