Üniversiteler açılacak mı? Nasıl açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

31 Ekim 2020 - 18:51

Üniversiteler açılacak mı? Nasıl açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Üniversiteler açılacak mı? Nasıl açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama
Son Güncelleme :

15 Ekim 2020 - 21:39

106 görüntülenme

Önceki gün Bilim Kurulu sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversiteler açılacak mı? diye soran gençlerimize umut vererek, yüz yüze açılan okullardaki durumu inceledikten sonra yerine göre üniversitelerde kademeli açılma ilgili çalışmaların başlayacağını söylemişti. Nisan ayından beri kapalı olan ve uzaktan eğitim ile devam eden üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman? sorusu yavaş yavaş yanıt bulmaya başladı. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan çok önemli açıklama geldi.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİ BAŞLATMAYI HEDEFLİYORUZ

Bugün bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir süredir öğrencilerin beklediği kararı aldı ve üniversiteleri yakın zamanda yüz yüze eğitim ile başlatmayı düşündüklerini söyledi.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK? NASIL AÇILACAK?

Bu şekilde üniversiteler muhtemelen ikinci dönemi beklemeden yüz yüze açılmaya başlayacak. Bu sürecin önümüzdeki 2-3 hafta içinde ayarlanması bekleniyor.

Açılmanın tümden değil, kademeli bir şekilde olması bekleniyor. Tıpkı ilk ve orta dereceli okullarda olduğu gibi sınıf sınıf açılma kararı da gelebilir.

Özellikle bu noktada yurt ve burs başvurularının başlatılması da kritik olacak. Hepsinden önce yurt başvurularının yeniden açılması beklenecek. Ardından YÖK bir karar verecek. Her üniversite bu noktada başlayacağı sınıflara kendisi de karar verebilir.

KONU İLE İLGİLİ GELİŞMELER BURADA OLACAK-TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA