Ücretsiz tablet dağıtımı sürecek mi? Açıklama geldi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Aralık 2020 - 11:15

Ücretsiz tablet dağıtımı sürecek mi? Açıklama geldi

Ücretsiz tablet dağıtımı sürecek mi? Açıklama geldi
Son Güncelleme :

18 Kasım 2020 - 20:10

93 görüntülenme

Okulların yeniden uzaktan eğitime geçmesi ile birlikte milyonlarca öğrenci için EBA TV başta olmak üzere bir çok kaynak site önemli hale geldi. 17 Kasım’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası alınan kısıtlamalara okulların 31 Aralık 2020’ye kadar yeniden uzaktan eğitime geçmesi de dahil edildi. Milli Eğitim Bakanlığı kararı bugün onayladı ve okullar 23 Kasım’dan itibaren yeniden uzaktan eğitim yapacak. Bu da ücretsiz tablet konusunu bir kez daha gündeme getiriyor. Ücretsiz tablet dağıtımı sürecek mi? Konu ile ilgili açıklama geldi.

MEB’in açıklamasına göre 20 Kasım-4 Ocak arasında dersler online olarak internetten sürecek. Bugün yapılan açıklamada tablet yardımı ile ilgili açıklama geldi. 30 bin ücretsiz tablet dağıtımı hızlı bir şekilde sürecek.

MEB’in açıklaması şu şekilde;

” Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatifler aracılığıyla gönderilen 60 bin tablet bilgisayarı, resmî veriler ışığında hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisine göre öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırdığımızı daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Dağıtımlarımız, destek kampanyaları ve tedarik süreçleriyle eş zamanlı olarak devam etmektedir. 30 bin tableti daha 10 gün içinde öğrencilerimize ulaştırmış olacağız. Dağıtımını gerçekleştireceğimiz 500 bin tablet bilgisayarın tedarik süreci tamamlanmakta olup yıl sonuna kadar öğrencilerimize teslim etmiş olacağız. Paydaşlarımızın da desteğiyle mümkün olan en kısa sürede ihtiyacı olan öğrencilerimizin tamamına ulaşmayı hedefliyoruz.”

Diğer kurum ve kuruluşların da yeniden askıda tablet başta olmak üzere bir çok yardımı yeniden başlatması bekleniyor.

TABLET YARDIMLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA-TAKİP ET