Maksat İstihdam

Ücretsiz izin nakit desteği uzadı mı? Yatacağı son tarih belli oldu

Ücretsiz izin nakit desteği uzadı mı? Yatacağı son tarih belli oldu
141 görüntülenme
01 Ağustos 2020 - 16:40

Pandemi döneminde iş yerleri faaliyetleri durduran veya yavaşlatan çalışanlara yönelik bir takım ekonomik destekler devreye kondu. Bunlardan biri de ücretsiz izne nakit destek oldu. Günlük 39 TL’den hesaplanıp, ayda 1170 TL olarak verilen bu destekten kısa çalışma ödeneği veya işsizlik maaşı şartlarını karşılayamayan ve işletmeleri tarafından ücretsiz izine çıkarılmış olan personeller yararlandı. Son olarak bir kez uzatılan ücretsiz izin nakit desteği, geçtiğimiz gün alınan karar ile bir kez daha uzatıldı. Ücretsiz izin nakit destek ne zaman bitecek? İşte ücretsiz izin nakit desteğinin biteceği tarih

BİR KEZ DAHA UZATILDI

Ücretsiz izne nakit destek ödemesi alanlar, Nisan 2017’den Haziran’a kadar başvuru yapıldı. Sonrasında ise yeni başvuru kabul edilmese de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile uzatma kararı alındı. İlk alınan uzatma kararında Temmuz’da ödemelerin bitmesi ve son ödemelerin Ağustos’ta yapılması ön görülüyordu. Fakat bayramdan önce alınan yeni karar ile işten çıkarma yasağının 1 ay daha uzatılmasına karar verildi. Bu şekilde ücretsiz izin parası da uzamış oldu.

ÜCRETSİZ İZİN NAKİT DESTEK NE ZAMAN BİTECEK? SON ÖDEME TARİHİ

Yeni alınan karar ile birlikte, önceki sefer Ağustos’a kadar uzatılan destek, bu sefer Eylül 2020’ye kadar uzatılmış oldu. 1170 TL ödemeleri Eylül ayına kadar sürecek. Ekim’de son ödemelerin yapılması bekleniyor.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.