TYT matematik soruları nasıldı? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 09:06

TYT matematik soruları nasıldı? sorular zor muydu?

TYT matematik soruları nasıldı? sorular zor muydu?
Son Güncelleme :

15 Haziran 2019 - 12:36

380 görüntülenme

YKS 2019 maratonu bugün başladı. Üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerinde okumak isteyen öğrenciler uzun zamandır hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için bugün ilk bölümde ter döktü. Sınavın ilk bölümü Temel Yeterlilik Testi oldu. Bu testin en önemli kısmı ise 40 soruluk matematik dersiydi. Peki TYT matematik soruları nasıldı? TYT matematik zor muydu?

ÖSYM tarafından her yıl yapılan üniversite sınavlarında en zorlayıcı ve belirleyici kısımlardan biri matematik oluyor. Türkiye ortalamasının bir hayli düşük olduğu matematik derslerinde her soru sıralamada belirleyici bir hal almış durumda. TYT’de temel matematik soruları soruluyor. 40 soruluk testte öğrenciler analitik düşünmeyi sağlayacak sorulara tabi tutuluyor.

TYT MATEMATİK NASIL GEÇTİ?

Sınavdan sonra sosyal medyada yazan öğrencilere göre bu yılın matematik soruları önceki yıllara göre bir hayli kolaydı. Bazı öğrenciler soruların uzun olmasından yakınırken, bazıları süre sıkıntısı yaşadıklarını belirtti.

Altta bulunan yorum bölümümüze TYT matematik soruları ile ilgili görüşlerinizi yazarak diğer adaylar ile tartışabilirsiniz.