Maksat İstihdam

TYP 30 Haziran’da doluyor! Twitter’da kampanya açıldı

TYP 30 Haziran’da doluyor! Twitter’da kampanya açıldı
171 görüntülenme
28 Haziran 2020 - 14:47

İŞKUR Toplum Yararına Program kapsamında kamu kurumlarına 6 veya 9 ay süre ile geçici olarak girmiş TYP çalışanları için kritik günler yaklaşıyor. Yüz binlerce çalışan 30 Haziran’da sözleşmelerin bitimi ile işsiz kalma endişesi yaşamaya başladı. 30 Haziran’da sözleşmesi dolacak olan personeller TBMM’den gelecek müjdeli haberi uzun zamandır bekliyor. Konu ile ilgili daha önce meclise teklif sunuldu. Peki TYP uzatılacak mı? TYP yeni ilanlar gelecek mi? İşte TYP son dakika yaşananlar…

TYP PERSONELLERİ BU SAYFADA—TIKLA-GRUBA KATIL

TBMM’DE TYP TEKLİFİ

Konu ile ilgili son teklif Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut’tan geldi. Konu ile ilgili meclis başkanlığına seslenen Barut, TYP işçilerinin sözleşmesinin yakın zamanda sona ermesi ile binlerce kişinin işsiz kalacağına dikkat çekerken, işçilerin 3 aylık işten çıkarma yasağından da faydalanamadığına dikkat çekti.

Salgın döneminde binlerce kişi ekonomik sorunlarla boğuşurken bu kişilerin maaşsız kalacağına dikkat çeken Barut, TYP çalışanlarının iş sürelerinin uzatılmasını talep etti.

UZATILACAK MI?

28 Haziran itibari ile TYP sözleşmelerinin bitimine 2 gün süre kaldı. Twitter’da başta güvenlikler olmak üzere bir çok TYP’li taleplerini yüksek mecralara iletiyor. İşte bazı örnekler;

Fakat TYP için herhangi bir uzatma konusu meclis gündemine gelmediği ve sadece 2 gün kaldığı için, TYP için bir uzatılma olmayacağına kesin gözü ile bakabiliriz. Bir çok kurumda TYP personeli ile vedalaşıldı. Artık iş mucizelere kalmış durumda.

Yaz ortası ve sonu itibari ile TYP ilanlarının yeniden gelmesi bekleniyor.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.