Maksat İstihdam

Türk Hava Yolları lise mezunu personel alacak | 5-10 bin TL maaş

Türk Hava Yolları lise mezunu personel alacak | 5-10 bin TL maaş
211 görüntülenme
08 Ekim 2019 - 14:45

Türkiye’nin en büyük firmaları arasında yer alan ve dünya çapında üne sahip Türk Hava Yolları bünyesine en az lise mezunu personel ilanı yayınlandı. Alımlar THY kabin memuru alımı alanında olacak ve sadece kadın adaylar başvurabilecek. Alım sayısı 700 olarak ilan edildi.

Dün yayınlanan ilan ile birlikte THY lise mezunu personel alımı kesinleşti. Alım yapılacak il İstanbul olarak belirlendi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türk Hava Yolları’nın resmi sitesinden yayınlanan ilana başvuru için gereken özellikler şunlar;

T.C. Vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)
01/01/1989 ile 31/12/1999 tarihleri arasında doğmuş olmak
En az lise mezunu olmak
İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
Adli Sicil Kaydı ve/veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

Sağlık ve Fiziki Koşullar

160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmakta olup Ortaklığımız tarafından belirlenen oranlara uygun olmalıdır.)
THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak
Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yetkilendirilmiş Havacılık Tıp Merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları istenecektir.
THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimleri “İşe Giriş Muayenesi” sırasında (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) THY A.O. iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkik ve muayene yaptırılmasını isteyebilir.
THY A.O., belirlemiş olduğu işe giriş sağlık kriterleri çerçevesinde (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir. Aday işe başlatılmaması halinde herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Eğer yukarıdaki şartları taşıyorsanız başvuru için Türk Hava Yolları’nın kendi ilan sitesi olan adresine gitmelisiniz. Uygulama, test ve mülakatlar da internet üzerinden olacak.

İLANA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.