Maksat İstihdam

Tüm emekliler alacak: İşte bayram ikramiyesi tarihleri

Tüm emekliler alacak: İşte bayram ikramiyesi tarihleri
202 görüntülenme
12 Temmuz 2020 - 14:07

2020 Kurban Bayramı öncesi her yıl olduğu gibi bu yıl da 12 milyon emekli devlet tarafından verilen bayram ikramiyelerini alacaklar. Emeklilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için son derece önemli olan emekli ikramiyesi için beklenen tarihler bugün açıklandı. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin her biri ayrı tarihlerde ödeme alacaklar.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un verdiği bilgilere göre, 12 milyon emeklinin tamamı 17-29 Temmuz arasında sırayla ikramiyelerini alacaklar.

SSK VE BAĞ-KUR AYRI TARİHLERDE

Bakan Selçuk’un verdiği bilgilere göre SSK emeklilerinin ödemeleri 17-26 Temmuz arasında T.C. Kimlik Numarası’na göre verilecek. Bağ-Kur emeklileri ise 25-28 Temmuz arası ödemelerini almış olacaklar.

Memur emeklileri, yani emekli sandığında emekli olanlar ise temmuz ayı maaş farkını, ağustos maaşlarını ve emekli ikramiyelerini aynı anda alacaklar. Ziraat Bankası üzerinden her ayın 1 ve 2. gününde aylık alanlara 28 Temmuz, 3-4-5. gününde aylık alanlara 29 Temmuz’da ödemeler yapılmış olacak.

Diğer banka müşterilerinin tamamı 29 Temmuz’da ödeme alacaklar.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.