TikTok'taki çürük meyveler üzerine bakanlıktan açıklama! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Aralık 2020 - 12:07

TikTok’taki çürük meyveler üzerine bakanlıktan açıklama!

TikTok’taki çürük meyveler üzerine bakanlıktan açıklama!
Son Güncelleme :

13 Kasım 2020 - 23:34

70 görüntülenme

Önceki gün TikTok adlı ünlü sosyal medya uygulamasında kimliği belirsiz bir kullanıcı tarafından çekilen ve meyve suyu üretim tesisine ait olduğu iddia edilen görüntüler gündemin üst sıralarına oturmuştu. Çürük meyveler ile meyve suyu yapılıyor iddiası sosyal medyayı sallamıştı;

İLGİLİ HABER: TİKTOK’TAKİ VİDEO ENDİŞE YARATTI

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Dün sosyal medyada dilden dile dolaşan görüntüler üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı inceleme başlattı. Bakanlığa ait Twitter hesabından yapılan resmi açıklamada Kayseri Yeşilhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin çalışma başlattığı duyurusu yapıldı.

Bakanlığın açıklamasında görüntülerin Kayseri’de bir depoda olduğu söylenirken;  “Üreticinin çürük ve ıskarta elmaları Yeşilhisar’da bir şahsa sattığı beyanı üzerine söz konusu şahsın deposunda inceleme yapılarak 10 ton kısmen çürük ve ıskarta elma tespit edilerek ivedi şekilde yasal işlemler başlatıldı, işlemlerin sonucunda elmalar imha edildi. Kayseri ve Niğde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin kapsamlı çalışmaları ve denetimleri sonucunda, bölgede faaliyet gösteren meyve işleme (meyve suyu, reçel gibi) tesislerinde halk sağlığını riske atacak herhangi bir olumsuzluğa da rastlanmadı.” ifadeleri kullandı.