Ticaret Bakanı Muş'tan esnafa hibe desteği açıklaması

25 Temmuz 2021 - 01:50

Ticaret Bakanı Muş'tan esnafa hibe desteği açıklaması

Ticaret Bakanı Muş'tan esnafa hibe desteği açıklaması
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2021 - 12:39

Tam kapanmanın ardından yapılan ilk kabine toplantısı öncesi 'esnafa müjde' vereceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Mayıs'ta yapılan kabine sonrası esnafa destek paketi adı altında müjde verdi. Verilen müjde kapsamında esnafa hibe desteği yapılacak. Esnafa hibe desteği 1 milyondan fazla esnafı heyecanlandırdı. Koronavirüs tedbirlerinden en çok etkilenen kesim olan esnaflar, gelen esnafa hibe desteği açıklaması ile memnun kaldı. Bu kapsamda bir defaya mahsus olmak üzere 3 ve 5 bin liralık hibe paketleri esnafa verilecek. Verilecek destek paketi için esnaflar iki gruba ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından bir açıklama da Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Muş;

"1 Milyon 384 Bin'den fazla esnaf ve sanatkarımıza iki ayrı grup halinde 4 Milyar 622 Milyon liralık hibe desteği sağlayacağız. Birinci grup 5 bin, ikinci grup 3 bin hibe desteği alacak. Her daim esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz.. Hayırlı olsun.." dedi.

Loading...

Bir de fotoğraf paylaşan Muş, hangi esnafların hangi grupta olduğunu gösterdi;