Maksat İstihdam

TESK’ten esnafa yönelik yeni talep

TESK’ten esnafa yönelik yeni talep
271 görüntülenme
26 Nisan 2020 - 13:08

Covid-19 pandemisinden en çok etkilenen meslek gruplarının başında esnaflar geliyor. Bu zorlu süreçte bir çok destekten faydalanamayan esnaflar, ayrıca sosyal hayatın durma noktasına gelmesi nedeniyle adeta ‘sinek avlıyor’.

Türkiye’deki esnafların sesi olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu zorlu süreçte esnaflara dair yeni talebini yetkililere iletti. Yasakların yavaşça genişletilmesinin konuşulduğu bu günlerde TESK Başkanı Palandöken, 65 yaş üstü esnaflar ile ilgili bir açıklama yaptı.

KONTROLLÜ AÇABİLSİNLER

Ekonomiye ve vatandaşlara destek için 65 yaş üstü esnafın dükkanlarını açabilmesi önerisini getiren Palandöken, bunun kontrollü olarak sağlanabileceğini savundu. Saat olarak 09.00-14.00 arasını öneren Palandöken, bir çok 65 yaş üstü esnafın kapalı olması nedeniyle borçlarını tahsil etmekte zorlandığını ve para kazanamadıkları için ekonomik zorluk yaşadıklarını belirtti.

65 yaş üstü normal vatandaşların da yasaklardan çok etkilendiğini belirten Palandöken, bu süreçte 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının da biraz esnetilmesi gerektiğini savundu.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.