Taşeronların tediyeleri yattı mı? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Ekim 2020 - 22:18

Taşeronların tediyeleri yattı mı? Ne zaman yatacak?

Taşeronların tediyeleri yattı mı? Ne zaman yatacak?
Son Güncelleme :

28 Ocak 2019 - 18:37

1.076 görüntülenme

Kadroya geçen taşeronlar merakla ikramiye (tediye) ödemesi için bekliyor. Ocak ayının son günleri gelip çatarken, taşeron son dakika tediye ikramiyeleri ne zaman ödenecek? sorusu yanıt arıyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl kadroya geçen 4/B ve 4/D’li taşeron işçilerin bu süreçte hem gelirleri arttı, hem de özlük hakları iyileşti.

2019’un başlamasından itibaren 500 bin kamu işçisi merakla tediye ödemelerini bekliyor. Maaşlarla birlikte tediyelerin de yükselmesi bu beklentiyi arttırdı. Bu yıl kadroya geçen taşeronlara en az 3 binn 170 TL ikramiye verilecek. Ödeme takvimi ise Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile belli olacak.

Geçitğimiz yıl kamuda taşeronların kadroya alınması ile birlikte 1 yılda 52 günlük ikramiyeden mevcut kamu işçileri ile birlikte kamu kurumlarında kadroya geçen taşeronlar da yararlanmaya başladı.

52 günlük ödemenin 4 taksitle yatması bekleniyor. İlk tediye ödemesinin Ocak ayı bitmeden yatması bekleniyordu. Fakat 28 Ocak 2019 itibari ile henüz herhangi bir ödeme gerçekleşmedi. Ocak ayı bitmeden bu sorunun halledilmesi bekleniyor.

BELEDİYE İŞÇİLERİ 5 GÜNLÜK İKRAMİYEYİ NE ZAMAN ALACAK?

Bir başka ikramiye bekleyen grup ise belediye işçileri oldu. Belediye şirketlerine geçişi sağlanan işçiler için toplu iş sözleşmesinde Nisan ve Ekim aylarında olmak üzere yılda toplam 10 günlük ikramiye verileceği yazılıyor. Bu nedenle belediye işçileri Nisan ayını beklemek zorunda.

Maksat İstihdam