Taşeronların maaş sorunu mecliste! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 02:38

Taşeronların maaş sorunu mecliste!

Taşeronların maaş sorunu mecliste!
Son Güncelleme :

03 Şubat 2019 - 10:00

3.730 görüntülenme

Kadroya alınan veya alınmayan tüm taşeronların yeni yılda da sorunları sürüyor. Kadroya geçmek taşeronların sorunlarına tam bir çare olmadı. Bu konuda CHP milletvekili meclise bir araştırma önergesi verdi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, taşeronların tüm sorunlarının kesin çözümün için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir araştırma önergesi verdi. Araştırma önergesinde kadroya geçen ve geçmeyen taşeronların sorunları yer aldı.

TAŞERON İŞÇİLERİN SORUNLARI

Gürer’in araştırma önergesinde kadroya geçsin veya geçmesin her taşeronun maaş, izin ve kıdem tazminatı gibi sorunlarına yer verildi. Bu sorunların 2019 itibariyle de artarak sürdüğünü belirten Gürer, bu konuda kalıcı çözüm istediklerini söyledi.

MAAŞ FARKI BÜYÜYOR

Taşeronlar kadroya geçse dahi sosyal güvencede ve maaşlarda diğer işçilerden fersah fersah geride kaldıklarını belirten Gürer, TİS nedeniyle mağdur durumda kalan taşeronların haklarını aradığını söyledi.

İŞ KAZASINDA ÖLENLERİN ÇOĞU TAŞERON

Taşeronların sağlık güvencesinin olmadığını söyleyen Gürer, iş kazalarının da en büyük mağdurlarının yine taşeron olduğunu vurgularken, konunun mecliste kalıcı çözüme kavuşturulmasını istedi.

Maksat İstihdam