Maksat İstihdam

“Taşeronların emeği göz ardı edilmesin”

“Taşeronların emeği göz ardı edilmesin”
145 görüntülenme
06 Nisan 2020 - 14:18

Corona nedeniyle olağanüstü günler yaşayan Türkiye’de vatandaşlar bir yandan virüse karşı önlem alırken, bir yandan iş yerlerinde ekonomik hayatın devam etmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Özellikle kamuda istihdam edilen işçiler virüsün risklerine rağmen görevleri başında.

Başta taşeron işçiler olmak üzere kamuda kadrolu ve kadrosuz tüm işçiler için sendikaların talepleri ve dilekleri art arda geliyor. Tüm gözler sağlık personellerindeyken, işçilerin de çabası unutulmasın isteniyor.

PTT’de çalışan taşeronlar işleri en zor ve en yoğun kesimi oluşturuyor. DİSK bünyesinde faaliyet gösteren İletişim İş Sendikası da bu duruma dikkat çekti.

ÇALIŞMA SÜRELERİ DÜZENLENMELİ

İletişim İş Sendikası Başkanı Ünal Doğan, içinde bulunduğumuz süreçte pek çok PTT çalışanının Covid-19’tan etkilendiğini, evde kalan insanların kargo ve postaları ile PTT işçilerinin iş yükünün bir hayli arttığına dikkat çekti.

PTT çalışanlarının malzeme eksiği yaşadığına da dikkat çeken Doğan, PTT’de çalışma sürelerinin Corona nedeniyle düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

KADRO GELMELİ

PTT’deki taşeron işçiler için bir istek de PTT-Sen’den geldi. Sağlık çalışanlarına herkes gibi minnettar olduklarını belirten PTT-Sen, fakat PTT taşeronlarının da bu süreçte büyük emeğinin olduğunu, bu nedenle emeklerinin göz ardı edilmemesi ve taşerona kadro verilmesi gerektiğini bildirdi.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.