Taşeronlara verilen söz tutulmadı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 03:03

Taşeronlara verilen söz tutulmadı

Taşeronlara verilen söz tutulmadı
Son Güncelleme :

18 Mart 2019 - 12:00

676 görüntülenme

Çıkan KHK ile 1 milyona yakın taşeron kendisine sürekli işçi kadrosunda yer buldu. Fakat bu geçişler esnasında bazı taşeronlar atlandı, bazı taşeronlara verilen sözler bile tutulmadı.

2018 yılında kadroya geçiş sürecinde kamu hastanelerinde çalışan HBYS bilişim personelleri kadro alamadı. Kapsam dışında kalan bu taşeronlar sosyal medyada kampanya düzenleyerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Fakat verilen sözlere rağmen henüz bir adım atılmış değil.

HBYS personelleri büyük sorumluluk altında çalışıyor. Günümüzde hastanelerin temel taşlarından olan bilişim sistemleri kamu hastanelerinde bu personellere emanet. Bu personellerin bazıları işinden oldu, bazıları kamu hastanelerinde çalışamıyor.

Üstelik bu personellerin kadroya alınmasının bir yük getirmeyeceği de bizzat yetkililer tarafından ifade ediliyor. Aksine bu personellerin alınması devleti büyük bir yükten de kurtaracak.

Sayıları yüksek olmasa da kritik işler yapan bu personeller önceki gün Twitter’da kampanya başlatarak seslerini bir kez daha duyurmayı denediler. HBYS personellerinin sorunu çözülürse kamuda kadro bulamamış diğer taşeronlara da umut doğabilir.

Maksat İstihdam