Taşeronlara bir müjde daha: 635 lira zam | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 10:44

Taşeronlara bir müjde daha: “635 lira zam”

Taşeronlara bir müjde daha: “635 lira zam”
Son Güncelleme :

28 Mart 2019 - 12:11

22.192 görüntülenme

31 Mart 2019 yerel seçimler yaklaşırken, kadroya geçen taşeronların ücret sorunu aşama aşama çözüme kavuşuyor. Taşerona zam konusu işçilerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Taşerona enflasyon zammı her belediye farklı adımlar atmaya başladı bile. Taşeronlar adeta kendi sırasını bekliyor.

KHK ile kadro bulan taşeron işçilerin en büyük sorunu maaş konusu. 2020 yılına kadar yüzde 4+4 zam alacak olan taşeronlar için belediyeler de mağduriyetleri gidermeye çalışıyor. Önceki günlerde Hak-İş Konfederasyonu’nun düzenlediği Nevruz Kutlamaları’nda taşeronlara maaş zammı sözü veren Binali Yıldırım’ın da katıldığı bir törende Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde kadro alan işçilerin maaşlarına zam yapıldı.

Yapılan imza törenine Ak Parti İBB adayı Binali Yıldırım ile Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta katıldı. Yapılan sözleşme ile birlikte belediye bünyesindeki taşeron işçilere 635 lira zam yapıldı.

BİNALİ YILDIRIM: “MAĞDURİYET YAŞANIYOR”

Törende konuşma yapan Binali Yıldırım, taşeronların sözleşmelerinde ücret artışının enflasyonun altında kalması halinde fark verileceğine dair herhangi bir hüküm bulunmamasından ötürü mağduriyetlerin yaşandığını belirtirken, bu mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmaların tamamlandığını belirtti. Gaziosmanpaşa’nın farkın yansıtıldığı ilk iiçe olduğunu belirten Yıldırım, bu farkın mart ayından itibaren yansıtıldığının müjdesini de verdi.

Maksat İstihdam