Taşeronlar ve kamu işçileri tediye alacak | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 02:28

Taşeronlar ve kamu işçileri tediye alacak

Taşeronlar ve kamu işçileri tediye alacak
Son Güncelleme :

26 Haziran 2019 - 19:21

2.957 görüntülenme

Yılın ikinci yarısının gelmesi ile birlikte kamu işçileri ile 4/D statüsündeki sürekli işçiler tediye alacaklar. 13’er günlük olarak ödenecek bu tediyeler toplamda 26 günlük olacak. Taşerona ilave tediyeler ne zaman verilecek?

Kamu işçileri ile 696 sayılı KHK ile kadro alan taşeron işçileri için yılın ikinci yarısının gelmesi ile birlikte ilave tediye dönemi de geliyor. Yılın ilk altı ayında Ocak ve Mayıs aylarında 53 günlük tediyelerini alan taşeronlar ve kamu işçileri bu sefer 13’er günlük olmak üzere 26 günlük tediye alacak.

TAŞERONA İLAVE TEDİYE NE ZAMAN VERİLECEK?

Geçtiğimiz yıl yılın ikinci yarısı için ilave tediyeler 17 Ağustos’ta taşeronların ve kamu işçilerinin hesabına yatmıştı. Bu yıl kesin bir karar olmasa da iddilara göre ilk tediye 5 Ağustos’ta, ikinci tediye 31 Aralık’ta yatacak. Tediye ödemelerinin üçüncü ve dördüncü taksidi için yine Resmi Gazete’de yayın beklenecek.

NE KADAR TEDİYE ÖDENECEK?

Bu yılın ikinci yarısında 13’er günlük 2 taksitle tediye alacak taşeronlar ve kamu işçileri maaşlarına göre ikramiye alacaklar. Bu rakamlar asgari ücret için 792 TL’den başlayacak, en yüksek maaş olan 3.300 lira için 1.022 TL olacak.

Maksat İstihdam