Taşeronlar bayramda ne kadar ikramiye alacak? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 02:14

Taşeronlar bayramda ne kadar ikramiye alacak?

Taşeronlar bayramda ne kadar ikramiye alacak?
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2019 - 10:36

2.865 görüntülenme

KHK ile kadroya geçen taşeron işçilerin ücret sıkıntısı sürerken,2019 Ramazan Bayramı öncesinde taşeronların ikramiye alacak olması sevindiren bir gelişme oldu. Taşeronların yılda iki kez aldıkları ilave tediyelerin ikinci ödemesi Ramazan Bayramı öncesi yatacak. Peki taşeronlar bayram öncesi ne kadar ikramiye alacak?

Bilindiği üzere taşeronların kadro talepleri çıkan KHK ile yerine getirilmişti. Fakat ardından gelen süreçte kadro alan taşeronların başta zamları olmak üzere sorunları bir türlü çözüme kavuşmamıştı. Buna rağmen ilave tediye ödemeleri ile taşeronların zorlu yaşam koşullarında cüzdanları bir nebze de olsun rahatlıyor.

Taşeronlar ilave tediyelerinin ilk ödemesini ocak ayında almışlardı. İkinci ilave tediye ödemesi de 2019 Ramazan Bayramı öncesi hesaplarda olacak.

İLAVE TEDİYELER NE ZAMAN YATACAK?

İşçilerin ilk ödemesini aldığı ilave tediyelerin ikincisi Ramazan Bayramı öncesinde hesaplarda olacak. Miktar net bilinmese de ödeme 5 günlük ücret tutarında olacak. Bu miktarın 791 TL olması bekleniyor.

Yine Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi taşeronlara 75 lira ilave ödeme yapılacak. Bu da ‘bayram harçlığı’ olarak hesaplara geçecek.

Maksat İstihdam