Taşeronlar bayram öncesi ikramiye alacak! İşte tarih | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

25 Eylül 2020 - 15:51

Taşeronlar bayram öncesi ikramiye alacak! İşte tarih

Taşeronlar bayram öncesi ikramiye alacak! İşte tarih
Son Güncelleme :

20 Temmuz 2019 - 14:15

522 görüntülenme

Milyonlarca taşeron ve kamu işçisinin beklediği açıklamaların ilk geldi. Bayram harçlığı olarak da bilinen taşerona bayram ikramiyesi için tarih belli oldu. Tediye için ise bekleyiş sürüyor. İşte taşerona bayram ödemesi tarihi

696 sayılı KHK kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında 4/D statüsünde istihdam edilen ‘kadrolu taşeronlar’ ve belediye bünyesindeki işçiler ile kamu işçileri 11 Ağustos 2019 Pazar günü başlayacak 2019 Kurban Bayramı öncesi bayram ikramiyesi alacaklar.

YHK kararı ile taşeronlar ve kamu işçileri bayram öncesi ikramiye alacak. Karar şu ifadelerle duyuruldu;

İşçilere her yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarından bir hafta önce 75.00 (yetmişbeş)’er TL. bayram harçlığı verilir”

BAYRAM ÖNCESİ İKRAMİYE NE ZAMAN?

Alınan karar kapsamında taşeronlar ve kamu işçileri 75 TL bayram harçlığını 4 Ağustos 2019 Pazartesi günü almış olacak. Fakat bir önceki ikramiye dönemi olduğu gibi 19-22 TL arası bir vergi kesintisi yaşanabilir. Bu da işçilerin 4 Ağustos’ta hesapların maksimum 56 TL yatabileceği anlamına geliyor.

TEDİYE NE ZAMAN YATACAK?

Taşeron ve kamu işçilerinin bir diğer hakları ise ilave tediyeler. 53 liranın bayram için çok düşük olması beklentileri arttırdı. Taşerona ilave tediye konusunda yılın ikinci yarısı ödemeleri bekleniyor. Fakat konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Geçtiğimiz yıl ilave tediyeler için ikinci yarının ilk ödemeleri Kurban Bayramı öncesi yatmıştı. Tediye ödemeleri için Cumhurbaşkanlığı Kararı bekleniyor.

Maksat İstihdam