Taşeron maaşlarında bir ilk gerçekleşti! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 01:12

Taşeron maaşlarında bir ilk gerçekleşti!

Taşeron maaşlarında bir ilk gerçekleşti!
Son Güncelleme :

01 Nisan 2019 - 13:51

5.745 görüntülenme

Taşeron işçilerin maaş sorunu kadro alsalar bile devam ediyor. Taşeron şirketlerden kadroya geçenlerin maaş sorunu bazı belediyeler bünyesinde yapılan toplu iş sözleşmesi ile çözüme kavuşuyor. Bunun son örneği Hizmet-İş Sendikası ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ANFA Genel Müdürlüğü arasında yapılan toplu iş sözleşmesinde yaşandı. Bu sözleşmede bir ilk yaşandı ve taşeron maaşları ile kadrolu maaşları eşitlendi.

Ankara’da yapılan bu sözleşme ile ANFA bünyesinde çalışan kadrolu işçiler ile KHK kapsamında kadroya geçen işçilerin maaşları eşitlendi.

İmzadan sonra konuşan ANFA Genel Müdürü Erdal Türk, artık ANFA bünyesinde tüm işçilerin eşit olduğunu ve kurum bünyesinde ayrım olmadan tüm çalışanların ANFA çalışanı olduğunu söyledi. Yapılan iş eşit ise ücretin de eşit olması gerektiğini savunan Türk; ‘Ekmeği hep beraber paylaşacağız’ dedi.

Yine törende bulunan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanvekili Hüseyin Öz, çalışmalarının temelinde eşitlik ve adaleti esas aldıklarını ve maaş konusunda kadrolu ve taşeron ayrımına son verdiklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Maksat İstihdam