Taşeron işçiler enflasyon zammı alır mı? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Ekim 2020 - 18:09

Taşeron işçiler enflasyon zammı alacak mı? İşte son gelişmeler

Taşeron işçiler enflasyon zammı alacak mı? İşte son gelişmeler
Son Güncelleme :

26 Mart 2019 - 14:22

3.568 görüntülenme

31 Mart 2019 yerel seçimler için vakit yaklaşırken KHK ile kadroya geçmiş olan taşeronların da beklentileri arttı. Taşerona enflasyon zammı verilecek mi? sorusu sayıları 1 milyona yaklaşan taşeronların merak konusu. Özellikle son dönem yaşanan gelişmeler taşeron zammı konusunda beklentiler arttırdı.

Henüz çabalar lokal seviyede olsa da üst üste gelen müjdeler umutları bir hayli yeşertti. İşte taşeronlar konusunda son gelişmeler;

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SORUNU ÇÖZDÜ

Taşerona enflasyon zammı konusunda önemli bir adım Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Belediye bünyesinde çalışan taşeronlar yüzde 4+4 zamma ek olarak zam aldılar. Zam oranları Menderes Türel tarafından şu ifadeler ile duyuruldu;

“Antalya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları AŞ’de çalışan ve 2 bin 20-3 bin lira arasında maaş alan işçi kardeşlerime her ay seyyanen net 350 lira artışı buradan ilan ediyorum. Tabii bu net. Bu aşağı yukarı yüzde 47’lik bir artış. Ben netini söylüyorum. Bize maliyeti 510 liraya geliyor. Aylık 3-4 bin lira arasında alanlara net 250 lira, 4-5 bin lira arasındaki maaşlara 150 lira, 5 bin üzerindekilere ise net 140 lira artışın kararını buradan ilan ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

BİNALİ YILDIRIM DA MÜJDE VERDİ

Önceki gün Hak-iş’in yaptığı Nevruz kutlamalarına canlı bağlanan Binali Yıldırım, İBB Başkanı ile konuştuğunu ve belediyedeki işçilere 635 TL zam yapılacağının müjdesini vermişti.

HAK-İŞ YETERLİ BULMUYOR

Hak-İş Konfederasyonu son yaşanan zam gelişmelerini olumlu bulsa da, mücadelelerinin süreceğini söyledi. Genel Başkan Mahmut Arslan, hedeflerinin kamuda ve bakanlıklarda çalışan kadrolu taşeronların enflasyon zammı alması olduğunu vurgularken, Antalya’da yapılanın tüm illere yayılmasını istediklerini vurguladı.

Maksat İstihdam