Şubat'ta normalleşme başlayabilir

18 Ocak 2021 - 16:59

Şubat’ta normalleşme başlayabilir

Şubat’ta normalleşme başlayabilir
Son Güncelleme :

13 Ocak 2021 - 23:20

0 görüntülenme

İkinci karantina dönemi sürüyor. Türkiye’de bir ara vakaların günlük 30 bin seviyelerine kadar çıkması nedeniyle alınan yeni kısıtlamalar ve tedbirlerin neredeyse ikinci ayı dolmak üzere. Kademeli olarak başlayan bu karantina döneminin ardından vatandaşlar normalleşme için gün sayıyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir önceki Kabine Toplantısı’nın ardından normalleşme için bir süre daha gerektiğinin işaretini vermişti. Bugün konuşan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr. Ateş Kara ise güzel haberler verdi.

Habertürk’te canlı yayın konuğu olan Prof.Dr. Ateş Kara normalleşme için önümüzde güzel gelişmeler olduğunu söyledi ve olası tarihleri verdi.

ŞUBAT’TA RAHATLAYABİLİRİZ

Aşı takvimi ile ilgili gelen soruları yanıtlayan Ateş Kara, önümüzde önemli bir süreç olduğunu vurgularken;  “Bizim öncelikle birkaç parametreyi birlikte değerlendirmemiz gerekiyor. Bir an evvel kendimizi, kontrollü ve yeni normal kurallar çerçevesinde bir normale dönüşe hazırlamamız gerekiyor. Özellikle çocuklarımızın okulları, gençlerimizin üniversiteleri ve ekonomik yaşamın devamı için aynı şekilde hazırlanmamız gerekiyor. Öncelikle bizim temel amacımız sağlık ve olmazsa olmazımız kayıplarımızı azaltmak. Ama hemen bunun arkasında bir planlamanın olması gerekiyor. O bakımdan aşılar çok önemli. Özellikle kayıplarımızı hızla azaltabilirsek, risk grubundaki büyüklerimizi aşılarsak şubatta rahatlayabiliriz” dedi.

] }