Maksat İstihdam

Söke Belediyesi’nde taşeronlara zam: En düşük 2500

Söke Belediyesi’nde taşeronlara zam: En düşük 2500
92 görüntülenme
20 Şubat 2020 - 17:40

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron şirketlerden kamuya alınmış olan taşeron işçilerin bir kısmı belediyelerde ve belediye şirketlerinde istihdam ediliyor. Pek çok ekonomik haktan yoksun olan işçiler dönem dönem gelen zam haberleri ile seviniyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklama ile CHP’li belediyelerde asgari ücretin 2500 lira olacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından harekete geçen Aydın’a bağlı Söke Belediyesi, en düşük işçi maaşını 2500 lira yaptı.

Söke Belediyesi’ne bağlı Lima A.Ş’ye geçmiş olan 4/D sürekli işçi statüsündekiler de bu zamdan faydalandı.

2500’ÜN ALTINDA BIRAKMADIK

Gelişmeler sonrası açıklama yapan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, İHA’ya verdiği demeçte; “KHK ile belediyemiz şirketi bünyesine geçen taşeron işçilerimiz için iki yıllık süreç için ne yapacağımız, KHK ile belirlenmiş durumda. Ancak bu süreçten sonra yeni işe aldığımız arkadaşlarımızın maaş miktarlarını da 2 bin 500 TL’nin altında bırakmadık. Umut ediyoruz ki ülkemizdeki yerleşecek adalet ile işçilerimiz hak ettikleri yaşam standardına kavuşur. Biz elimizden gelen özveriyi gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.