Sokağa çıkma yasağı söylentilerine validen cevap | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 20:51

Sokağa çıkma yasağı söylentilerine validen cevap

Sokağa çıkma yasağı söylentilerine validen cevap
Son Güncelleme :

29 Ekim 2020 - 16:33

57 görüntülenme

Pandemi ile mücadelesi devam eden Türkiye’de son 2 haftadır vaka sayılarının artışı konuşuluyor. Artış en çok İstanbul’da. Türkiye’nin en kalabalık ili olan İstanbul’da sağlık sisteminin zorlanması büyük sorunları da beraberinde getirebileceği için, yetkililer İstanbul sakinlerini tedbirlere uymaları noktasında uyarıyor.

İstanbul dışında Bursa’da da vaka sayıları bir hayli yüksek. Bursa vaka sayılarının en çok yükseldiği iller arasında yer alıyor. Tüm bu gelişmeler ışında; “sokağa çıkma yasağı” söylentileri de son günlerin en revaçta konusu. Bursa’da da sokağa çıkma kısıtlaması söylentileri artınca Bursa Valisi Yakup Canbolat açıklama yaptı.

BİZ DÜŞÜNMÜYORUZ… BİLİM KURULU ALIRSA UYGULARIZ

Bursa’da Valilik olarak kendilerinin bir sokağa çıkma kısıtlaması kararı almayı düşünmediklerini söyleyen Bursa Valisi Canbolat, fakat Bilim Kurulu’nun ne yönde karar alacağını bilmediklerini, eğer Bilim Kurulu bir kısıtlama kararı alırsa uygulayacaklarını söyledi.

Vatandaşlara seslenen Canbolat;  “Şu anda planlanan bir sokağa çıkma yasağı yoktur. Bursa olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bir kısıtlama da söz konusu değil. Bilim Kurulunun almış olduğu kararlar çerçevesinde bir kısıtlama olacaksa onu Bursa’da da uygularız. Onun dışında İl Hıfzıssıhha Kurulu ve ilçelerdeki kurullar zaten bütün kararları alıyor. Ekim ayı itibariyle Covid-19 vakaları hızla artıyor. Bu hızı kesmemiz gerekiyor. Bu konuda vatandaşlarımızın katkısı ve desteği olmalıdır. Herkesin hassas olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.