Maksat İstihdam

Sendikalar ve işverenler bir araya geliyor

Sendikalar ve işverenler bir araya geliyor
109 görüntülenme
21 Şubat 2020 - 8:00

Türkiye’de işçileri temsil eden iki büyük konfederasyon olan Hak-İş ve Türk-İş ile iş dünyasının temsilcileri olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (Müsiad) ve Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) gibi bazı kurumlarla bir araya gelecekler.

Türkiye için bir ilk olacak bu program “Çalışma Hayatı Buluşmaları” adı ile gerçekleşecek. Bugün başlayacak olan programlarda gündem işçiler, iş hayatı, ekonomi gibi çerçevelerde gerçekleşecek. Sendikaların çalışma hayatına dair pek çok konuyu masaya getirmesi bekleniyor.

Toplantıda ele alınacağı bilinen bazı konular şöyle; İş sözleşmeleri, iş sözleşmesi feshi ve feshe bağlı haklar, yurtdışı işçi istihdamı, iş davalarında zorunlu arabulucuk.

YARGI DA GELECEK

Programın açılış konuşması Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılacak. Selçuk’un pek çok toplantı ve buluşmaya da eşlik etmesi bekleniyor.

Ayrıca programda Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün de bulunacağı açıklandı. Bu şekilde yine bir ilk olarak yargı, işçi ve işverenler bir araya gelmiş olacak.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.