Seçimden sonra EYT yasası çıkacak mı? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 08:29

Seçimden sonra EYT yasası çıkacak mı? Bahçeli’den açıklama

Seçimden sonra EYT yasası çıkacak mı? Bahçeli’den açıklama
Son Güncelleme :

03 Nisan 2019 - 18:29

3.579 görüntülenme

31 Mart 2019 yerel seçimleri sona erdi. İktidar partisi oylarını korusa da İstanbul ve Ankara’yı henüz kesinleşmeyen sonuçlara göre kaybetti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar seçim öncesi beklediklerini alamadı, fakat seçim sonrası konu ile ilgili beklentilerinden henüz kopmadılar. EYT yasası seçimden sonra çıkar mı?

1999 öncesi çıkan yasa nedeniyle prim günleri tamamlansa bile yaş nedeniyle emekli olamayanlar kamuda EYT mağdurları olarak biliniyor. Bu güruhun sayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenle toplumda büyük bir beklenti mevcut. Toplumun pek çok kesimi ve bazı siyasi partiler de konunun takipçisi.

EYT YASASI ÇIKACAK MI?

Seçimin ardından gözler yeniden EYT yasası için yetkililerde. Seçimden sonraki gündem karışıklığı nedeniyle EYT konusunda bir gelişme yaşanmadı. Fakat seçim öncesi Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’den konuyla ilgili bir açıklama gelmişti.

Bahçeli seçimden önce katıldığı canlı yayında EYT ile verdikleri sözlerden vazgeçmediklerini, fakat ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumun yasaya engel olduğunu ve bu nedenle zamana yayılması gerektiğini söyledi.

Bahçeli, EYT yasasının önümüzdeki günlerde yeniden gündeme alınması durumunda destek vereceklerini ve konunun 49 milletvekili ile takipçisi olacaklarını bildirdi.

Maksat İstihdam