"Seçim sonucunun nedeni EYT" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

27 Eylül 2020 - 11:10

“Seçim sonucunun nedeni EYT”

“Seçim sonucunun nedeni EYT”
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2019 - 15:42

7.292 görüntülenme

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerin yankıları sürerken, Ak Parti seçimden sonra Kızılcahamam’da 3 gün süren bir toplantı yaptı. Toplantıda emeklilikte yaşa takılanlar olarak da bilinen EYT’liler de gündemdeydi. Kampta konuşulanları  anlatan Samsun İl Başkanı Ersan Aksu EYT konusuna da değindi.

Ak Parti’nin 26-27-28 Nisan tarihlerinde Kızılcahamam’da yaptığı toplantının gündem maddeleri arasında EYT konusu da yer aldı. 1999 öncesi çıkan yasa nedeniyle emekli olmak için yaşı beklemek zorunda kalan yüzbinlerce EYT’li seçimden önce yasa beklese de bu yasa çıkmamıştı. Bu konu kampta da konuşuldu.

Kamp sonrası açıklama yapan Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, seçimde vatandaşların yine Ak Parti’yi birinci parti yaptığını ve umut olarak Ak Parti’yi gördüklerini belirtti.

EYT ve ekonomi etkili oldu

Samsun’da Cumhur İttifakı’nın 9 ayda yüzde 20’lik oy kaybı yaşaması Aksu’nun gündemindeydi. Bu konuya değinen Aksu, bazı ilçelerde yanlış adaylar çıkarılmış olabileceğini söyledi. Oy kaybının bazı sosyolojik nedenlerden de kaynaklanabileceğini söyleyen Aksu, Samsun’da yaşanan oy kayıplarının başlıca nedenlerinin EYT ve ekonomi olduğunu vurguladı.

Aksu ayrıca Haziran ayında parti içinde revizyon olabileceğini söyledi.

Maksat İstihdam